Wyniki wyborów do europarlamentu. We Wrocławiu wygrywa Koalicja Europejska z Ochojską na czele

Wyniki wyborów do europarlamentu we Wrocławiu. Po przeliczeniu wszystkich głosów ze 310 obwodowych komisji wyborczych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej podano wyniki głosowań. Najwięcej, bo 50,26 procent głosów, zebrali kandydaci z listy Koalicji Europejskiej.
Zobacz wideo

Mieszkańcy Wrocławia w większości zdecydowali się oddać swój głos na listę Koalicji Europejskiej. Na to ugrupowanie zagłosowało 50,26 procent osób. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, których poparło 29,59 procent uprawnionych.

Wrocław. Wyniki wyborów do europarlamentu. Najwięcej głosów zdobyła Janina Ochojska-Okońska

Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 8,94 procent. Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 5,84 procent mieszkańców Wrocławia. Najmniej głosów zdobyli kandydaci Kukiz’15 (3,81 procent) oraz Lewicy Razem (1,55 procent).

Najwięcej głosów we Wrocławiu zebrała Janina Ochojska-Okońska. Na kandydatkę Koalicji Europejskiej zagłosowało 71 406 mieszkańców tego miasta. Drugi wynik osiągnęła kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa, na którą zagłosowało 33 341 osób. Z poparciem 30 206 osób na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Duda, startujący z list z Koalicji Europejskiej. Kolejne miejsca zajęli: Anna Zalewska z PiS (23 423 głosów), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska z KE (13 915 głosów) oraz Krzysztof Śmiszek z Wiosny (13 452 głosów).

Więcej o:
Komentarze (27)
Wyniki wyborów do europarlamentu. We Wrocławiu wygrywa Koalicja Europejska z Ochojską na czele
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 32 razy 32

  Ponad 23 tysiące debili głosuje na Zalewską, personalnie. To jest jakiś matrix.

 • thrilled_claire

  Oceniono 13 razy 9

  Niech się ten kraj rozdzieli na Pn. - Pd., dokładnie wzdłuż przebiegu wyniku wyborów (od zawsze). Podobnie jak Korea. Wszyscy będą zadowoleni. Ja nie życzę sobie we Wrocławiu dyktatu moherów z Podkarpacia, tak jak oni plują na mój liberalizm. Tak, tak. Wiem. Nierealne. Wobec tego przyjdzie jednak wyjechać... Polska niech się dalej tuli do Putina.

 • coelka

  Oceniono 7 razy 7

  a Wałbrzychu tak :
  KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI - 51,14%
  KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ -31,92%
  KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA - 7,92%
  licząc Wiosne i KE razem 60% w stosunku do 31 % hehe , Pis nie podskoczy tutaj. Dobrze ,ze wiosna trochę więcej niz statystycznie w Polsce.

 • damtek

  Oceniono 9 razy 7

  Gratulacje dla wszystkich kandydatów KE, którzy wygrali.
  Zawsze macie mój głos.

 • jakwilk

  Oceniono 6 razy 6

  PiSowski zamordyzm polega na tym, ze nawet w proeuropejskich rejonach kraju (Zachod) nie mozna miec spokoju od konswerwatywnego elektoratu, bo ten, zamiast siedziec na swojej ziemii obiecanej (Podkarpacie) szturmuje Wroclaw, Gdansk czy Poznan w poszukiwaniu lepszego zycia. I gdzie tu jest logika? Badzcie konsekwentni, zyjcie wedlug swoich zasad u siebie, ale prosze, nie wchodzcie w swoich "brudnych butach" do naszych pieknych i dostatnicm miast.

 • tilow7

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma co się obrażać na wynik wyborów, jeszcze gorszym pomysłem jest obrażanie głosujących - chcieli Zalewskiej, to będą ja mieć i tyle. ........
  Jedno jest niezaprzeczalne! Totalna porażka KE! Mieli wszystkie argumenty za zwycięstwem a jednak.... Kogokolwiek nie pytam o przyczynę, każdy wskazuje na jedno nazwisko - Schetyna. Nie rozumiem skąd do niego tak wielka niechęć, ale ona jest, a wynik w wyborach potwierdza ten stan rzeczy. Chyba pora na odłożenie osobistych ambicji zostania premierem i pogodzenie się z losem. Wypada być odpowiedzialnym, a przyzwoitość nakazuje odpowiednio się zachować.......

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy -4

  To że wygrała koalicja, to dobrze. ale dziwi mnie tak wysokie poparcie dla Szmajdzińskiej, która sobą nie reprezentuje NICZEGO, poza statusem "wdowy smoleńskiej".

  No i pierwsze miejsce Ochojskiej, tak jak każdej jedynki, które potwierdza, że właśnie dzięki tym"jedynkom" i DURNEMU społeczeństwu, wybory praktycznie rozgrywa Kaczyński ze Schetyną

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy -8

  Pracowałem z bratem i sąsiadem Ochojskiej.Sąsiad mówił że Janiny nikt w szkole i na platzu nie lubił.Brata o nią nie pytałem.We Wrocławiu jednak znają ją tylko z TV i dlatego mogli zagłosować.Szkoda że już nie jeździ z transportami dla głodomorów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX