Wyniki wyborów do europarlamentu. We Wrocławiu wygrywa Koalicja Europejska z Ochojską na czele

Wyniki wyborów do europarlamentu we Wrocławiu. Po przeliczeniu wszystkich głosów ze 310 obwodowych komisji wyborczych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej podano wyniki głosowań. Najwięcej, bo 50,26 procent głosów, zebrali kandydaci z listy Koalicji Europejskiej.
Zobacz wideo

Mieszkańcy Wrocławia w większości zdecydowali się oddać swój głos na listę Koalicji Europejskiej. Na to ugrupowanie zagłosowało 50,26 procent osób. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, których poparło 29,59 procent uprawnionych.

Wrocław. Wyniki wyborów do europarlamentu. Najwięcej głosów zdobyła Janina Ochojska-Okońska

Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 8,94 procent. Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 5,84 procent mieszkańców Wrocławia. Najmniej głosów zdobyli kandydaci Kukiz’15 (3,81 procent) oraz Lewicy Razem (1,55 procent).

Najwięcej głosów we Wrocławiu zebrała Janina Ochojska-Okońska. Na kandydatkę Koalicji Europejskiej zagłosowało 71 406 mieszkańców tego miasta. Drugi wynik osiągnęła kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa, na którą zagłosowało 33 341 osób. Z poparciem 30 206 osób na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Duda, startujący z list z Koalicji Europejskiej. Kolejne miejsca zajęli: Anna Zalewska z PiS (23 423 głosów), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska z KE (13 915 głosów) oraz Krzysztof Śmiszek z Wiosny (13 452 głosów).

Więcej o: