Wyniki wyborów do europarlamentu 2019 w Lublinie. Najlepszy wynik należy do Elżbiety Kruk

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż liczy głosy, a my czekamy na oficjalne wyniki wyborów do europarlamentu z całej Polski. Wiemy już jednak, na kogo najchętniej głosowali mieszkańcy Lublina. Kto zwyciężył w stolicy Lubelszczyzny?
Zobacz wideo

Większość głosujących mieszkańców Lublina poparła w tegorocznych wyborach do europarlamentu Prawo i Sprawiedliwość. Partia, której przewodniczy Jarosław Kaczyński otrzymała tam 42,86 proc. głosów. Niewiele mniej, bo 42,58 proc. głosów zdobyła Koalicja Europejska. Trzeci wynik w Lublinie należy do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy - otrzymała ona 5,16 proc. głosów.

Wyniki wyborów do europarlamentu. W Lublinie zwycięzcą jest Prawo i Sprawiedliwość

Pozostałe formacje polityczne nie przekroczyły w Lublinie progu pięciu procent. Na czwartym miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia (4,25 proc.), na piątym - Kukiz'15 (3,34 proc.), a na szóstym Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (0,93 proc.). Ostatni wynik w Lublinie należy do Lewicy Razem, która otrzymała 0,87 proc. głosów. Przypomnijmy, że lista komitetu wyborczego Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi została unieważniona.

Najwięcej głosów w Lublinie otrzymali:

  • Elżbieta Kruk (Prawo i Sprawiedliwość) - 30 800 głosów
  • Krzysztof Hetman (Koalicja Europejska) - 28 840 głosów
  • Joanna Mucha (Koalicja Europejska) - 24 565 głosów
  • Beata Mazurek (Prawo i Sprawiedliwość) - 20 836 głosów
Więcej o: