Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Konfederacja prawdopodobnie bez mandatów. Nie przekroczyła progu

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019. Z najnowszych danych podanych przez PKW wynika, że Konfederacja może nie otrzymać ani jednego mandatu do europarlamentu. Powodem jest nieprzekroczenie progu wyborczego.
Zobacz wideo

Państwowa Komisja Wyborcza podała najnowsze dane dotyczące wyników do Parlamentu Europejskiego. Udało się już zliczyć 95,9 proc. głosów. Wyniki po przeliczeniu niemal wszystkich głosów wskazuje na duże różnice między sondażem exit poll i faktycznymi wynikami - PiS zdobyło więcej głosów, a Konfederacja mniej niż się spodziewano. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Konfederacja bez mandatów

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy według danych opublikowanych przez PKW zdobyła jedynie 4,55 proc. głosów. To mniej niż podawano w niedzielę wieczorem. Według sondażu exit poll Ipsos dla TVN wynikało, że Konfederacja zdobyła 6,1 proc. - Chcę podziękować naszym wyborcom, działaczom, którzy napracowali się w terenie, wszystkim, którzy zasłużyli na to, żeby wreszcie prawica była w polityce. (...) Mam nadzieję, że nastąpił przełom - komentował ten wynik Janusz Korwin-Mikke.

Po poniedziałkowych wynikach podanych przez PKW może okazać się, że Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego potrzebnego do uzyskania mandatów do Parlamentu Europejskiego, czyli 5 proc. 

Z list Konfederacji kandydowali do Parlamentu Europejskiego m.in. Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Kaja Godek, Piotr Liroy-Marzec i Grzegorz Braun.

Więcej o:
Komentarze (87)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Konfederacja prawdopodobnie bez mandatów. Nie przekroczyła progu
Zaloguj się
 • wpac

  Oceniono 39 razy 31

  I dobrze. Wstyd będzie mniejszy. Zalewska z Kempą wystarczą.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 30 razy 24

  Niemożliweeee .. Kąfedęracja wraz z Płaskoziemcami nie dostali ciepłych posadek?

 • pstryk28

  Oceniono 36 razy 22

  To, że ta banda oszołomów, nie przekroczyła progu, to jedyny pozytyw tych wyborów. Choć już samo to, że niewiele im brakło, jest przerażające i bardzo źle o naszym społeczeństwie świadczy.

 • turkiestan

  Oceniono 17 razy 13

  Teraz widać jak PiS wszystkim manipuluje!!!Dawali partii Schetyny i pozostałym 23 maksymalnie 28%.Jak widać Polacy nie są aż tak głupi!!!Dla nich jedyne co się liczy to 500 zł w portfelu za które dzisiaj można się zabawić!!!Nie interesuje ich czy to uczciwie zarobione pieniądze czy z przestępstwa .Ważne że są i nie trzeba na nie pracować!!!!Za naszej młodości nikt nikomu nie dawał kasy za darmo-i to jeszcze nie swojej!!!Chociaż czasem się zdarzało że do knajpy przyszedł lokalny mafiozo i stawiał wszystkim kolejkę lub kilka!!!Ale nikt nigdy nie rozdawał nie swoich pieniędzy!!!Co najdziwniejsze to robi to partia(PiS) która w 2007 roku głosowała przeciw możliwości odpisania sobie od podatku- 1000 zł/rok na uczące się dziecko.Była też (PiS) przeciw wypłacaniu becikowego 1000 zł na urodzone dziecko!!!Mówili że nie ma na to pieniędzy!!!Dopiero gdy PO PSL postawili gospodarkę na nogi nagle znalazł się zbawca do rozdawania tego co wypracowali inni!!!Teraz pajac opowiada że zostawił gospodarkę w świetnym stanie finansowym.Gdyby tak było to dlaczego PiS głosował przeciw ustawie umożliwiającej rodzicom odpisanie sobie od podatku wydatku na książki i zeszyty - własnego dziecka???A pieniądze w budżecie to były ze sprzedaży majątku.Sam Mittal wpompował do budżetu 7 miliardów USD a drugie tyle przeznaczył na oddłużenie hutnictwa!!!A ile miliardów USD wpływało jako kolejne transze za sprzedany majątek przez SLD???W latach 2005-2007 nie trzeba było nic robić jako premier tylko liczyć rzekę USD która płynęła za sprzedany majątek Polaków!!!!Kto inny sprzedał a kto inny był gospodarzem gdy wypłacano kasę za sprzedaż majątku Polaków!!!!Tego oszust już nie mówi Polakom??????Jeden sprzedał a inny przytulił tą kasę ze sprzedaży majątku Polaków!!!!

 • skorek

  Oceniono 14 razy 12

  A to się Kaja zdziwi.

 • czarna_zoska

  Oceniono 22 razy 12

  Korwin szoruje gary znowu. A tak sie tu ruskie trolle staraly.

 • sojer2006

  Oceniono 16 razy 12

  Jedyna dobra wiadomość.

 • alejagwiazd

  Oceniono 15 razy 11

  Jedyna dobra informacja. Wojujaca nienawisc sie nie dostala

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX