Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych. Ogromna przewaga PiS

Wyniki wyborów do europarlamentu. PKW zliczyła już głosy z 96 proc. obwodów wyborczych. Są niespodzianki. PiS ma 46 proc. głosów i 8-punktową przewagę na Koalicję Europejską.
Zobacz wideo

Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych

PiS bezapelacyjnie wygrywa z ogromną przewagą. Koalicja Europejska uzyskała 37,9 proc. głosów a Wiosna 6 proc. Reszta partii pod progiem. Konfederacja zdobyła 4,55 proc. głosów, Kukiz'15 jeszcze mniej - 3,71 proc. a Lewica Razem 1,23 proc.

W porównaniu z sondażami exit poll, zyskało PiS, a inne partie straciły. Wyniki wskazują, że PiS uzyska większość mandatów - od 26 do 30. Konfederacja zostaje bez europosłów. 

Pamiętać jednak trzeba, że wyniki mogą się jeszcze zmienić po doliczeniu brakujących 4 proc. obwodów. 

Więcej o:
Komentarze (452)
Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych. Ogromna przewaga PiS
Zaloguj się
 • grubymisiek1

  Oceniono 63 razy 37

  Jaka prawica? Rozdawacze cudzych pieniędzy i wielbiciele sukienkowych pedofilów?

 • janviertrois

  Oceniono 41 razy 29

  W polskich wyborach do Europarlamentu wygrał głęboko przesiąknięty chrześcijaństwem nasz narodowy romantyzm, który w ogóle nie bierze pod uwagę możliwości finansowych państwa. Zresztą nie pierwszy już raz w naszej historii. Głosowały głównie osoby, które nie należą do najmłodszych. Współczesna młodzież, oprócz Internetu, telefonii komórkowej i weekendowego piwa, nie ma innych zainteresowań. W takiej rzeczywistości większość biorących udział wyborców poparła tzw. perspektywę kontynuacji polityki PiS-u. Trzeba przyznać, że ich zwycięstwo jest imponujące. Na pewno, swój udział w tym sukcesie może mieć tutaj kler, który z oczywistych względów poparł PiS, ponieważ była to jedyna partia, która nie atakowała ich za wielki skandal pedofilski. Zatem Koalicja Europejska nie pokona w jesiennych wyborach PiS-u. Dzisiaj, widać to już jak na dłoni, że PiS jest nie do pokonania przez takie osoby, jak wiecznie zadowolony z siebie pan Schetyna. Mało tego, nawet ewentualny powrót Donalda Tuska, też już tutaj nic nie zmieni. Reasumując, PiS powinien wygrać jesienne wybory, ponieważ to jest ta partia, która musi teraz wywiązać się ze swoich socjalnych obietnic wobec Polaków. Każda inna partia, która przejęłaby po nich teraz rządy, przegrałaby już na starcie, ponieważ ten socjalny program jest nierealny. I wówczas PiS wróciłby jeszcze w większej chwale. A tak to za kilka lat będziemy mieli totalny katharsis społeczny, ponieważ razem z PiS-em zniknie też polki kler. PiS jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ ich polityczna wyobraźnia sięga do przodu ale tylko na kilka miesięcy. Ale to dobrze. Widać też, że taki już los tego kraju. Ciągle w mentalnym ogonie Europy.

 • steelhave

  Oceniono 55 razy 29

  Zły dzień dla Polski. Nie wmówię sobie, że nic się nie stało. Stało się. Wygrała obłuda, kłamstwo i ciemnota. Nie mogę patrzeć na tryumfujących PiSiorów i Kaczyńskiego. Szczerze ich nienawidzę, tak jak oni nienawidzą mnie. Nic tego nie zmieni.

 • grubymisiek1

  Oceniono 51 razy 25

  A śmialiśmy się z Brytoli,że durnie. Po prostu nie chcą dopłacać do głupków z Polandii.

 • alexander59

  Oceniono 34 razy 22

  Ciemnogród wygrywa!

 • strange_email

  Oceniono 38 razy 22

  Rozumiem, że Schetyna poda się do dymisji dzisiaj przed południem? Gość jest kiepski bardziej, niż sądziłem. Zero ikry, zero planu, zero charyzmy.
  Żeby wygrać z PiSem, trzeba świeżej krwi i bardziej strategicznego myślenia. Schetyna to polityk lat 90tych.

 • c.t.k

  Oceniono 16 razy 12

  Prze3.14erdoliliśmy totalnie, po całości i do spodu.
  I nie ma specjalnego znaczenia, że to, że śmo, że katole, że przekupieni państwową kasą, ble, ble, ble.
  Prze3.14erdoliliśmy totalnie, po całości i do spodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX