Wybory do PE. Kolejny sondaż late poll: PiS wzmacnia swój wynik, ważą się losy Konfederacji

PiS - 44,7 proc., Koalicja Europejska - 38,2 proc. - to wyniki kolejnego sondażu late poll Ipsos dla TVN, które zostały opublikowane ok. godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Oznacza to, że sondażowa przewaga PiS nad KE wzrosła do 6,5 punktu procentowego.
Zobacz wideo

Zwycięzcą niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego jest Prawo i Sprawiedliwość - tak wskazuje sondaż late poll Ipsos dla TVN. Ok. godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek spłynęły aktualizowane wyniki badania.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 44,7 proc. badanych (ostatnie dostępne dane mówiły o 43,1 proc.), z kolei na Koalicję Europejską - 38,2 proc. (wcześniej było to 38,4 proc.). Oznacza to, że przewaga PiS nad Koalicją Europejską wynosi obecnie 6,5 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu niezmiennie Wiosna - 6,4 proc. (poprzedni wynik - 6,7 proc.), a na czwartym Konfederacja, która z wynikiem 5,1 proc. balansuje na granicy progu wyborczego (wcześniej było to 6,2 proc.).

Pod progiem wyborczym znalazły się komitety Kukiz'15 (3,8 proc.) i Lewica Razem (1,4 proc.). Frekwencja według sondażu wyniosła 43,4 proc.

W przeliczeniu na mandaty okazuje się, że najprawdopodobniej 25 przypadnie Prawu i Sprawiedliwości, 22 Koalicji Europejskiej, Wiośnie - trzy, a Konfederacji - 2. Oznacza to, że w porównaniu do poprzednich wyników PiS uzyskał mandat, który utraciła Konfederacja.

Więcej o:
Komentarze (72)
Wybory do PE. Kolejny sondaż late poll: PiS wzmacnia swój wynik, ważą się losy Konfederacji
Zaloguj się
 • piss-ass

  Oceniono 28 razy 12

  Wieśniaki, leserstwo, emeryci- a wszyscy o słabym wykształceniu i na kościelnym rauszu -to oni znów zadecydowali o tej wygranej największych szkodników od 30 lat. Ciemnota górą i szarańcza będzie żreć nadal.

 • rozterka47

  Oceniono 22 razy 8

  czyli , niektórzy ludzie w sondażach exit poll wstydzli się podawac ,że głosuja na PIS ?

 • eslyn

  Oceniono 19 razy 7

  Trzeba przyznać, że Schetyna jest "wybitnym" politykiem. Nie ma żadnych, ale to żadnych pomysłów na Polskę, na program jej naprawy. Operuje wyłącznie na poziomie gierek politycznych tępego aparatczyka, czym też i teraz nas uraczył. Wymyślił koalicję, po to by zagarnąć jak najwięcej przystawek i w ten sposób wyrugować konkurencję. Hasłem "tylko koalicja" zaszantażował wyborców opozycyjnych, większość dała się na to nabrać. W ten sposób odebrał głosy lewicy, omal nie wyautował Wiosny i ....
  oczywiście przerżnął.
  Ale nie martwcie się, nie do końca. Udało mu się do reszty zabetonować scenę polityczną, na politycznym polu pozostał PiS, PO i kościół.
  Mogą się z Jarkiem uściskać i razem zameldować biskupom, że robota wykonana.

  You happy?

 • andrzej2310

  Oceniono 19 razy 5

  Tępa wiocha górą w Polsce. A potem będą żreć trawę jak w Wenezueli, gdzie bili brawi Chavezowi. Smutna prawda o Polsce.

 • premier_scretyna

  Oceniono 14 razy 2

  Grzesiu, keep smiling...

 • nicto_mk

  Oceniono 1 raz 1

  wygląda na to, że w kolejnych latach jedna połowa nie pracujących Polaków (lub nie płacących podatków) będzie żyła z drugiej pracującej i płacącej.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 13 razy 1

  Panie Jezu, jeżeli mogę o coś poprosić, to poproszę do rana wypchnać Konfederację poza barierkę.

 • zelenyles

  0

  Schetyna ma zerową siłę przebicia więc z nim na czele Koalicja szybko osiągnie dno.

 • tom-pek

  Oceniono 4 razy 0

  mają swój elektorat dbają o niego dając wszelkiego rodzaju zasiłki,inna sprawa że zabierają więcej niż dają ale do tego jest potrzeba trochę rozumku ,ZUS systematycznie idzie do góry małe i średnie firmy ledwo żyją ale z socjalu u nas żyje się dobrze a tego elektoratu widać jest najwięcej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX