Wybory do PE. Kolejny sondaż late poll: PiS wzmacnia swój wynik, ważą się losy Konfederacji

PiS - 44,7 proc., Koalicja Europejska - 38,2 proc. - to wyniki kolejnego sondażu late poll Ipsos dla TVN, które zostały opublikowane ok. godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Oznacza to, że sondażowa przewaga PiS nad KE wzrosła do 6,5 punktu procentowego.
Zobacz wideo

Zwycięzcą niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego jest Prawo i Sprawiedliwość - tak wskazuje sondaż late poll Ipsos dla TVN. Ok. godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek spłynęły aktualizowane wyniki badania.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 44,7 proc. badanych (ostatnie dostępne dane mówiły o 43,1 proc.), z kolei na Koalicję Europejską - 38,2 proc. (wcześniej było to 38,4 proc.). Oznacza to, że przewaga PiS nad Koalicją Europejską wynosi obecnie 6,5 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu niezmiennie Wiosna - 6,4 proc. (poprzedni wynik - 6,7 proc.), a na czwartym Konfederacja, która z wynikiem 5,1 proc. balansuje na granicy progu wyborczego (wcześniej było to 6,2 proc.).

Pod progiem wyborczym znalazły się komitety Kukiz'15 (3,8 proc.) i Lewica Razem (1,4 proc.). Frekwencja według sondażu wyniosła 43,4 proc.

W przeliczeniu na mandaty okazuje się, że najprawdopodobniej 25 przypadnie Prawu i Sprawiedliwości, 22 Koalicji Europejskiej, Wiośnie - trzy, a Konfederacji - 2. Oznacza to, że w porównaniu do poprzednich wyników PiS uzyskał mandat, który utraciła Konfederacja.

Więcej o: