W USA Polonia wybierała PiS. W okręgu chicagowskim mieli ponad 70 proc. głosów

Wśród Polaków głosujących w USA w wyborach do parlamentu europejskiego wyraźne zwycięstwo odniosło Prawo i Sprawiedliwość. PiS zdobyło prawie 58 procent głosów - podał Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska, a na trzecim - Konfederacja.

Największy sukces PiS odniosło w okręgu chicagowskim, uzyskując tam 70,4 proc. głosów. Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło także w Nowym Jorku z wynikiem 51,2 procent - przekazał Marek Wałkuski z Polskiego Radia. Koalicja Europejska wygrała w Waszyngtonie i Los Angeles, jednak w tych okręgach USA w wyborach do europarlamentu głosowało tylko po kilkaset osób.

Wybory do europarlamentu. Wśród Polaków w USA Konfederacja z lepszym wynikiem niż w Polsce

W całych Stanach Zjednoczonych Koalicja Europejska uzyskała 21 procent głosów, czyli znacznie mniej niż w Polsce. Lepszy wynik niż w kraju zanotowała Konfederacja z wynikiem 13 proc. Stało się to dzięki wyborcom z Nowego Jorku i Chicago. Wiosna Roberta Biedronia uzyskała w USA niespełna pięcioprocentowe poparcie.

W USA do udziału w wyborach zarejestrowało się około 12 tysięcy 300 osób. W głosowaniu wzięło udział 10 i pół tysiąca - najwięcej w okręgu chicagowskim- 5 tysięcy i nowojorskim - ponad 4 tysiące osób.

Więcej o: