Wybory do Europarlamentu 2019. Kto zdobył najwięcej głosów? Beata Szydło triumfuje

Jak pokazuje sondaż exit poll zrealizowany przez Ipsos dla telewizji TVN, Beata Szydło zdobyła najwięcej głosów w skali całego kraju - zagłosowało na nią aż 471 tysięcy osób. Kto oprócz niej uplasował się w pierwszej dziesiątce w wyborach do Europarlamentu 2019?
Zobacz wideo

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalne wyniki wyborów ogłosi prawdopodobnie w poniedziałek 27 maja lub we wtorek 28 maja. Wszystkie podane poniżej wyniki to wyniki sondażowe.

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto zdobył najwięcej głosów?

Z sondażu exit poll wynika, że najlepszy wynik w skali całego kraju osiągnęła była premier Beata Szydło, którą poparło 471 tysięcy osób. Drugi wynik również należy do reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości. Jest nią Jadwiga Wiśniewska, którą poparło 387 tys. głosujących. Trzeci wynik należy do polityka Koalicji Europejskiej - były premier Jerzy Buzek, który zebrał 387 tys. głosów.

Czwarty wynik w wyborach do Europarlamentu należy do Janiny Ochojskiej z Koalicji Europejskiej. Założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej poparło 293 tys. wyborców. Tuż za nią uplasowali się kolejno: 

  • Tomasz Poręba (PiS) - 267 tys. głosów,
  • Ewa Kopacz (KE) - 263 tys. głosów,
  • Róża Thun (KE) - 251 tys. głosów, 
  • Patryk Jaki (PiS) - 240 tys. głosów,
  • Bartosz Arłukowicz (KE) - 233 tys. głosów.

Ostatnią osobą na liście 10 polityków, na których Polacy głosowali najczęściej, jest Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości, na którego zagłosowało 201 tys. osób.

Przypomnijmy, że według ww. sondażu do Parlamentu Europejskiego wejdzie 24 polityków Prawa i Sprawiedliwości, 22 reprezentantów Koalicji Europejskiej oraz po trzech przedstawicieli Wiosny Roberta Biedronia i Koalicji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. 

Zobacz wideo
Więcej o: