Wybory do Europarlamentu 2019. Kto zdobył najwięcej głosów? Beata Szydło triumfuje

Jak pokazuje sondaż exit poll zrealizowany przez Ipsos dla telewizji TVN, Beata Szydło zdobyła najwięcej głosów w skali całego kraju - zagłosowało na nią aż 471 tysięcy osób. Kto oprócz niej uplasował się w pierwszej dziesiątce w wyborach do Europarlamentu 2019?
Zobacz wideo

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalne wyniki wyborów ogłosi prawdopodobnie w poniedziałek 27 maja lub we wtorek 28 maja. Wszystkie podane poniżej wyniki to wyniki sondażowe.

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto zdobył najwięcej głosów?

Z sondażu exit poll wynika, że najlepszy wynik w skali całego kraju osiągnęła była premier Beata Szydło, którą poparło 471 tysięcy osób. Drugi wynik również należy do reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości. Jest nią Jadwiga Wiśniewska, którą poparło 387 tys. głosujących. Trzeci wynik należy do polityka Koalicji Europejskiej - były premier Jerzy Buzek, który zebrał 387 tys. głosów.

Czwarty wynik w wyborach do Europarlamentu należy do Janiny Ochojskiej z Koalicji Europejskiej. Założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej poparło 293 tys. wyborców. Tuż za nią uplasowali się kolejno: 

 • Tomasz Poręba (PiS) - 267 tys. głosów,
 • Ewa Kopacz (KE) - 263 tys. głosów,
 • Róża Thun (KE) - 251 tys. głosów, 
 • Patryk Jaki (PiS) - 240 tys. głosów,
 • Bartosz Arłukowicz (KE) - 233 tys. głosów.

Ostatnią osobą na liście 10 polityków, na których Polacy głosowali najczęściej, jest Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości, na którego zagłosowało 201 tys. osób.

Przypomnijmy, że według ww. sondażu do Parlamentu Europejskiego wejdzie 24 polityków Prawa i Sprawiedliwości, 22 reprezentantów Koalicji Europejskiej oraz po trzech przedstawicieli Wiosny Roberta Biedronia i Koalicji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (191)
Wybory do Europarlamentu 2019. Kto zdobył najwięcej głosów? Beata Szydło triumfuje
Zaloguj się
 • facet33kat

  Oceniono 74 razy 60

  jaki naród tacy zwycięzcy
  z bardzo dobrym angielskim ... na poziomie podstawowym

 • vegemot

  Oceniono 54 razy 44

  400tys głosów na osobę która nie zna angielskiego lub nie ma pojęcia jak liczone jest PKB, czy na najbardziej skompromitowaną postać europejskiej polityki 1:27 oznacza że dla tego kraju nie ma ratunku. No ale na kogo ma głosować ciemnota, ludzie bez wykształcenia, czy znajomości języków obcych, przecież nie na kompetentnych...

 • pt.nut

  Oceniono 54 razy 40

  No i wyszlo szydlo z wora. 471 tys debili juz ma certyfikat...ciekawe, jak tak szybko policzyli?

 • krynolinka

  Oceniono 53 razy 35

  Jakby tak sam prezes pan wystartował to poniżej dziesięciu milionów by nie zszedł!

 • asr1

  Oceniono 30 razy 30

  ta zapyziała kłamczucha co "defraudowała" publiczne pieniądze wypłacając pod stołem drugie pensje co od 2 lat rozbija się limuzynami nic nie robiąc czy was tam w tym jej okręgu wyborczym porąbało ??? czy macie mentalność chłopów pańszczyźnianych !!! WSTYD !!!!

 • xzyzzy

  Oceniono 24 razy 22

  od trąbów i powodziów kraj uratowała, to jemu sie po prostu należy. temu jęczydłu.

 • najgorszy.sort.polakow

  Oceniono 21 razy 21

  Zastanawiające, jakim ciemniakiem trzeba być, żeby oddać głos na te pisie stwory w rodzaju Krukowej, Szydłowej, Zalewskiej, Kempy i Mazurek.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 39 razy 21

  Zdążyliście podliczyć 471 tysięcy kart wyborczych ? A może tylko bazujecie na prognozach i możecie powiedzieć ilu respondentów powiedziało, że zagłosowało na tego czy innego kandydata ? Ile zdobyli będzie wiadomo gdy PKW poda wyniki wyborów.

 • mateuszzex

  Oceniono 20 razy 20

  coz wg. mnie prawda jest taka:
  polacy to glupi i ciemny i zachlanny na "darmowa" kielbase narod. tylko ze, rachunki trzeba bedzie kiedys zaplacic., ale to, milujacym swoje dzieci rodzicom nie przeszkadza, zaplaca tak jak my placilismy za pomarancze fundowane przez gierka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX