Wybory do Europarlamentu 2019. PKW: Członek komisji schował do kieszeni cztery karty

Podczas wyborów do Europarlamentu do godziny 14:30 odnotowano 67 incydentów naruszenia prawa wyborczego, w tym łamania ciszy wyborczej. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że najwięcej z nich dotyczyło zrywania lub niszczenia ogłoszeń.
Zobacz wideo

Podczas konferencji Państwowej Komisji Wyborczej o 18:30 dowiedzieliśmy się, że podczas dzisiejszych wyborów do Europarlamentu do godziny 14:30 odnotowano 67 incydentów łamania przepisów wyborczych. 22 zdarzenia dotyczyły usuwania i niszczenia ogłoszeń, z kolei 20 spośród nich to prowadzenie agitacji wyborczej. 

Wybory do Europarlamentu 2019. Członek komisji schował w kieszeni karty do głosowania

PKW poinformowała, że w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego doszło także do prób wyniesienia kart wyborczych. Taka sytuacja zdarzyła się w Wałbrzychu, Zgorzelcu oraz Kielcach. W jednej z obwodowych komisji wyborczych doszło także do próby podarcia karty do głosowania przez wyborcę. Wydarzyło się to w Toruniu. 

W jednej z wrocławskich komisji mąż zaufania zauważył, że podczas stemplowania kart zastępca przewodniczącego komisji ukrył cztery z nich w kieszeni marynarki. Mąż zaufania zainterweniował, a członek komisji wyjął karty. Okazało się, że nie zostały one ostemplowane. Wstępnie incydent ten został zakwalifikowany jako przestępstwo przeciw dokumentom. Państwowa Komisja Wyborcza zaznaczyła, że sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest rola mężów zaufania w czasie trwania wyborów. 

Cisza wyborcza zakończyła się o 21:00 wraz z chwilą zamknięcia lokali wyborczych. Oficjalne wyniki wyborów poznamy w najbliższy poniedziałek lub wtorek.

Więcej o:
Komentarze (30)
Wybory do Europarlamentu 2019. PKW: Członek komisji schował do kieszeni cztery karty
Zaloguj się
 • 7rewrer7

  Oceniono 29 razy 23

  Mam sąsiadkę mordę wszędzie drze a na wybory nie poszła.Pisałem nie raz ,ponad 50% narodu trzeba leczyć

 • alexandra007

  Oceniono 22 razy 16

  PRZED LOKALEM WYBORCZYM W KTÓRYM GŁOSOWAŁAM NIE BYŁO FLAGI UNII EUROPEJSKIEJ , ZA TO AŻ 4 FLAGI POLSKIE......MYŚLĘ, ŻE WYBORY BĘDĄ SFAŁSZOWANE.

 • josner

  Oceniono 13 razy 11

  Z PiSem jest jak z disco polo. Jak się zapytasz, to nikt nie słucha, bo to obciach. Ale jak przychodzi co do czego, to na koncertach disco polo są tłumy...

 • jura-59

  Oceniono 12 razy 8

  Demokracja -tak wybrał naród . Teraz pozostaje nam wstydzić się naszych przedstawicieli w europejskim parlamencie. Ewentualnie jak znasz języki obce , nie przyznawać się do bycia Polakiem .Niestety, naród wybrany będzie udzielał lekcji dobrych zmian dla zabitej dechami Europy . Miej nas Panie w swojej opiece . Amen.

 • antyfanatyczka

  Oceniono 14 razy 8

  To dziwne ,ze przed lokalem w ktorym glosowalam byly trzy flagi Polski i ani jednej flagi
  Unii Europejskiej i to w czasie wyborow do Parlamentu Europejskiego.!!! AFRONT WOBEC EUROPY

 • m.godwin

  Oceniono 3 razy 3

  A to członek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX