Wybory do europarlamentu 2019. Schetyna o wyniku KE: Pierwszy krok, przyszłość należy do nas

- Proszę z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników, powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna po ogłoszeniu wyników exit poll. Koalicja Europejska według sondaży przegrała z Prawem i Sprawiedliwością w wyborach do europarlamentu 2019.
Zobacz wideo

Wybory do europarlamentu 2019 właśnie się zakończyły. Po godz. 21 poznaliśmy pierwsze wyniki exit poll na wybory do PE. W sondażu IPSOS dla TVN PiS notuje 42,4 proc., a KE - 39,1 proc. Ponad progiem jeszcze dwie formacje: Wiosna Roberta Biedronia (6,6 proc.) i Konfederacja (6,1 proc.). Kukiz'15 ma w exit poll 4,1 proc. poparcia, a Lewica Razem - 1,3 proc.

Wybory do europarlamentu 2019. Grzegorz Schetyna: Bądźmy cierpliwi, przyszłość należy do nas!

- Kochani! To jest pierwsza połowa meczu, wszyscy kochamy sport, wszystko jest przed nami - powiedział w sztabie wyborczym Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna. - Zrobiliśmy pierwszy krok, zbudowaliśmy KE i to jest nasz wielki sukces - oznajmił lider PO.

Schetyna podziękował Polakom, którzy głosowali na KE.

To wszystko jest ciągle rzeczywistość sondażowa, zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję, jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy o wyciągnięcie ręki (do wygranej). Proszę z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników, powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas!

- mówił Grzegorz Schetyna. Dalej dodał, że to "początek drogi". - Obiecuję wam, zjednoczenie całej opozycji, musimy być wszyscy razem i wtedy w październiku wygramy. I to jest nasz cel, i to jest nasza obietnica! - wykrzyczał lider PO. Potem podziękował wszystkim liderom formacji wchodzących w skład Koalicji Europejskiej.

Więcej o: