Wybory do europarlamentu 2019. Schetyna o wyniku KE: Pierwszy krok, przyszłość należy do nas

- Proszę z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników, powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna po ogłoszeniu wyników exit poll. Koalicja Europejska według sondaży przegrała z Prawem i Sprawiedliwością w wyborach do europarlamentu 2019.
Zobacz wideo

Wybory do europarlamentu 2019 właśnie się zakończyły. Po godz. 21 poznaliśmy pierwsze wyniki exit poll na wybory do PE. W sondażu IPSOS dla TVN PiS notuje 42,4 proc., a KE - 39,1 proc. Ponad progiem jeszcze dwie formacje: Wiosna Roberta Biedronia (6,6 proc.) i Konfederacja (6,1 proc.). Kukiz'15 ma w exit poll 4,1 proc. poparcia, a Lewica Razem - 1,3 proc.

Wybory do europarlamentu 2019. Grzegorz Schetyna: Bądźmy cierpliwi, przyszłość należy do nas!

- Kochani! To jest pierwsza połowa meczu, wszyscy kochamy sport, wszystko jest przed nami - powiedział w sztabie wyborczym Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna. - Zrobiliśmy pierwszy krok, zbudowaliśmy KE i to jest nasz wielki sukces - oznajmił lider PO.

Schetyna podziękował Polakom, którzy głosowali na KE.

To wszystko jest ciągle rzeczywistość sondażowa, zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję, jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy o wyciągnięcie ręki (do wygranej). Proszę z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników, powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas!

- mówił Grzegorz Schetyna. Dalej dodał, że to "początek drogi". - Obiecuję wam, zjednoczenie całej opozycji, musimy być wszyscy razem i wtedy w październiku wygramy. I to jest nasz cel, i to jest nasza obietnica! - wykrzyczał lider PO. Potem podziękował wszystkim liderom formacji wchodzących w skład Koalicji Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (163)
Wybory do europarlamentu 2019. Wynik Koalicji Europejskiej. Lider PO Grzegorz Schetyna komentuje exit polls
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 40 razy 18

  Koalicja Europejska ma całkiem dobry wynik.
  Jednak na tle Europy ...Le Pen, PIS i Orban nie wróżą niczego dobrego.
  Można powiedzieć że Putin skutecznie ustawia w Europie swoich "żołnierzyków."
  Cóż... jesienne wybory będą decydujące dla Polski.

 • 12345a65

  Oceniono 14 razy 12

  Czy są już wyniki, jak Polacy głosowali w Europie?

 • polskirozlamacz

  Oceniono 28 razy 12

  Sondaże się sprawdziły, pis ma nieco wyższe poparcie niż KE, ale raptem 3 punkty - w ostatecznej rozgrywce, w październiku wyniki mogą być dokładnie odwrotne. Razem z Biedroniem daje to opozycji realną szansę na odsunięcie Kaczyńskiego i akolitów od władzy. Nawet 42% nie dawałoby PiSowi w takim układzie samodzielnej większości, a koalicja z Kukizem, o której marzyli raczej się nie spełni. Zostaną im tylko Narodowcy.

 • qkazu

  Oceniono 20 razy 10

  te sondaże są dalekie od doskonałości i przy takiej różnicy to może się wszystko odwrócić co nie raz już widzieliśmy, sondaże zwykle są bardziej przychylne niż w rzeczywistości rządzącym i jeżeli nie będzie miało znaczenia kto te głosy zlicza to powinniśmy oczekiwać lepszego wyniku opozycji

 • Oceniono 22 razy 8

  Jak nadal nie będą mieli nic do powiedzenia. Jaka tu mowa o jakichś bitwach. Ku....a Polska się rozpada. Z unii europejskiej też nas wy.....lą z tymi debilami. Trochę refleksji!!!

 • Orry Main

  Oceniono 13 razy 7

  Oj Grzesiu Grzesiu. Przecież pierwszy krok wykonałeś 8 miesięcy temu. Ile można te pierwsze kroki stawiać? Prawda jest taka że przerżneliście te wybory bo jeśli 5 połączonych partii nie może pokonać jednej to inaczej teho określić się nie da

 • 1noitatneserper

  Oceniono 8 razy 6

  Towarzysz Szmaciak na europejskich salonach
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Schetyna to promotor komuchów rodem z PRL. Towarzysz Miller i towarzysz Cimoszewicz będą teraz mówić jednym głosem z wrogami Polski w Brukseli. A Cimoszewicz także z wrogami Polski z USA, bo na ostatnich metrach kampanii dał się poznać jako agent Netanjahu i zwolennik ustawy 447.

  A tfu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX