Wybory do europarlamentu 2019. Wyniki sondażu exit poll: zwycięzcą Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu exit poll Ipsos przeprowadzonego dla TVN. Na PiS zagłosowało 42,4 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska z wynikiem 39,1 procent.

Wybory do Europarlamentu wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,4 procent - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska z poparciem na poziomie 39,1 procent.

Wyniki wyborów do europarlamentu 2019. Wyniki sondażu exit poll Ipsos

Sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu EuropejskiegoSondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego Ipsos dla TVN

 • Prawo i Sprawiedliwość - 42,4 proc.
 • Koalicja Europejska - 39,1 proc.
 • Wiosna - 6,6 proc.
 • Konfederacja - 6,1 proc.
 • Kukiz'15 - 4,1 proc.
 • Lewica Razem - 1,3 proc.

Sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu EuropejskiegoSondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego Ipsos dla TVN

Według sondażu, frekwencja wyniosła 43 proc. W poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. frekwencja wyniosła 23,83 proc. Uprawnionych do głosowania było ok. 30 mln Polaków.

O mandat europosła ubiegało się 866 kandydatów. W Polsce wybieraliśmy 52 europosłów, ale na razie mandat obejmie 51. 52-gi europarlamentarzysta zacznie pełnić swoją funkcję dopiero wtedy, gdy Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej. 

Ankieterzy firmy Ipsos zbierali dane przed 845 losowo wybranymi lokalami wyborczymi w całej Polsce. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą najprawdopodobniej we wtorek.

Więcej o:
Komentarze (331)
Wybory do europarlamentu 2019. Wyniki sondażu exit poll: zwycięzcą Prawo i Sprawiedliwość
Zaloguj się
 • 1theguru1

  Oceniono 33 razy 19

  To mówicie, że prawie co drugi Polak popiera złodziei, oszustów, pedofilów i gwałcicieli, kłamców i innych dewiantów ... a więcej niż co drugi ma to wszystko głęboko w dudzie ...

  ja nie wiem co ja uważam ale zaczynam pakować walizki....

 • pol733

  Oceniono 45 razy 19

  Jeżeli PIS wygrał najgorsze dla siebie wybory do PE oznacza to, że wybory na jesieni wygra z prawie 50% poparciem. Czy tylko ja to widzę.

 • zielona-galazka

  Oceniono 41 razy 17

  Brawo demokratyczna opozycja. Wiele pracy przed nami aby pozbyć się pisiorstwa.

 • stfur0000

  Oceniono 20 razy 14

  Niestety, ten kraj już tylko do zaorania został. Złodzieje pojadą do Brukseli, do jesieni rozkradną resztę co się da. I jeszcze wbiją tej ciemnej masie, że wszystko jest OK i żeby na prezesa głosować.
  Polsko! Wstyd!

 • pt.nut

  Oceniono 24 razy 14

  No to pissdzielce macie przeyebane w wyborach parlamentarnych. Owszem, kilkoro waszych nieudacznikow zarobi w EP, gdy wam pozostanie 500+, lub posredniak, bo na pewno nikt z nimi nie bedzie chcial sie ukladac. Pamietacie lebiegi, czym pachnie rzad mniejszosciowy? :)

 • 31.februarius

  Oceniono 38 razy 14

  Przepraszam, wie ktoś może, czy dzisiejsza niedziela jest handlowa?!

 • antropoid

  Oceniono 29 razy 13

  NISKA FREKWENCJA - róbcie tak dalej, lenie i olewacze, siedźcie na d... w domach i oddawajcie Polskę walkowerem bandzie oszołomów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX