Wybory do Europarlamentu 2019. Sondaż: PiS wygrywa z KE. Wiosna przed Konfederacją

Ostatnie godziny dzielą nas od ciszy wyborczej przed wyborami do Europarlamentu. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla dorzeczy.pl wynika, że różnica między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Europejską jest bardzo niewielka.
Zobacz wideo

W badaniu przygotowanym przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl wynika, że w wyborach do Europarlamentu na PiS zagłosuje 39,2 proc. wyborców. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego oznacza spadek poparcia w stosunku do badania z 18 maja o 1,1 pkt. procentowego. Niewiele gorszy wynik w sondażu ma Koalicja Europejska, na którą oddanie głosu zadeklarowało 38,3 proc. (spadek o 0,2 pkt. pkt. proc.).

Wybory do Europarlamentu 2019. Sondaż: Niewielka przewaga PiS nad KE

Trzecia jest Wiosna z wynikiem 7.9 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.). W sondażu Kukiz'15 remisuje z Konfederacją - oba ugrupowania mają po 5,7 proc. przy czym wynik tego pierwszego jest wyższy o 0,6 pkt. proc., Konfederacja urosła zaś o 1 pkt proc. 

2,6 proc. respondentów zadeklarowało poparcie dla Lewicy Razem (spadek o 0,5 pkt. proc. ), inne ugrupowanie wskazało 0,6 proc. Frekwencja ma wynieść 37 proc.

Więcej o: