Danuta Huebner o kampanii PiS na wałach przeciwpowodziowych: Ludzie to widzą i sami ocenią

- To jest problem od zawsze, po raz pierwszy on się pojawia przed wyborami do parlamentu europejskiego. Ludzie to widzą i ocenią - powiedziała Danuta Huebner została zapytana o to, czy powodzie na południu Polski są wykorzystywane do robienia kampanii wyborczej przez PiS. Jak dodała, wspieranie się cudzym nieszczęściem jest dla niej niezrozumiałe.
Zobacz wideo

Profesor Danuta Huebner kandyduje do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej z 4. miejsca na liście warszawskiej. W porannej rozmowie Gazeta.pl została zapytana, czy jej zdaniem powodzie na południu Polski są wykorzystywane do robienia kampanii wyborczej przez polityków PiS, którzy - jak Elżbieta Kruk - pojawiają się w sztabach kryzysowych w strojach strażaków lub ogłaszają zawieszenie swojej kampanii wyborczej w związku z sytuacją pogodową.

To jest problem od zawsze, po raz pierwszy on się pojawia przed wyborami do parlamentu europejskiego. Ludzie to ocenią, ja w ogóle tego nie rozumiem, ale jeśli ktoś ma ochotę się wpierać nieszczęściem ludzkim, to niech się wspiera. Ja myślę, że ludzie to widzą we właściwym świetle i że to nie będzie punkt dodatni

- powiedziała Danuta Huebner.

Jak dodała, jej zdaniem wyborczy są w stanie ocenić, na ile "szczere i uzasadnione" są działania polityków PiS w tej kwestii. - Ja wierzę w to, że ludzie naprawdę są mądrzy - skwitowała.

Więcej o: