Wybory do europarlamentu 2019. PiS z niewielką przewagą nad Koalicją Europejską [SONDAŻ]

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Najnowszy sondaż Onet.pl potwierdza wcześniejsze prognozy. Wynika z niego, że PiS otrzyma największe poparcie społeczeństwa, jednak jego przewaga nad Koalicją Europejską będzie niewielka.
Zobacz wideo

Z sondażu przygotowanego przez IBRiS dla portalu Onet.pl wynika, że 38 proc. Polaków deklaruje chęć zagłosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Drugie co do wielkości poparcie otrzyma Koalicja Europejska z 35 proc. głosów.

Wybory do europarlamentu 2019. Wiosna, Konfederacja i Kukiz'15 ponad progiem wyborczym

Według sondażu do Parlamentu Europejskiego wejdą jeszcze trzy komitety wyborcze. Wiosna Roberta Biedronia otrzyma 6 proc. poparcia. Po 5 proc. badanych zadeklarowało chęć zagłosowania na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy oraz Kukiz '15. Poza europarlamentem znajdą się m.in. Lewica Razem i Unia Pracy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Frekwencja wyższa niż 5 lat temu

Z sondażu wynika, że 37,4 proc. Polaków chce wziąć udział w wyborach do europarlamentu, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Jeżeli tak by się stało, tegoroczna frekwencja byłaby około 14 proc. wyższa niż w poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2014 roku wyniosła ona 23,8 proc.

"Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

O kampanii wyborczej codziennie możecie przeczytać na Gazeta.pl. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie natomiast listę kandydatek i kandydatów z krótkimi informacjami na ich temat. Z kolei pod tym adresem w przedwyborczej porównywarce MamPrawoWiedziec.pl możecie sprawdzić, który z kandydatów najbardziej podziela wasze poglądy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (144)
Wybory do Europarlamentu 2019. PiS z niewielką przewagą nad Koalicją Europejską [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 32 razy 10

  Afera za aferą, rujnowanie kraju, 1:27, a ciemnota dalej twardo głosuje. Ta sama ciemnota byla wielce oburzona np osmiorniczkami za 20zł. Gdy w gre wchodzą miliony ich 'panów' to nie na problemu. Niech ktos mi powie, czy w jakims innym kraju któras partia ma tak ciemny elektorat wyznawców? Czy wystarczy dac ciemnocie 500zł, na ktore de facto sami się zrzucili wcześniej?

 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 6

  Taa..Jaki też zamówił dzięki takim sondażom nowy garniak na drugą turę..

 • yeah_bunny

  Oceniono 11 razy 5

  ciemny lud nie ma pojecia czym sa wybory europejskie. Ida zeby im nikt pincet plus nie zabral

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 4

  I cz - OBRONNA AKCJA PARASOLI KAST UPRZYWILEJOWANYCH (del 7)

  Obecne władze rutynowo już projektują, przekładają wszystko co jest negatywne, złe, nieprawne, nieprawidłowe, ‘co się da i nie da’, na byłe władze, opozycję .
  Tak bardzo rutynowo, że NIE dają sobie samym czasu nawet czasu na refleksje i sprawdzenie źródeł z których czerpią.
  Bądź je świadomie pomijają z celem skuteczniejszego rażenia opozycji. Przechodząc obok, bez zaczerpnięcia wiedzy, bez szukania dowodów, faktów na których się i powinni oprzeć, głoszą i wydaą swoje opinie, komentarze.
  Oczywiście, wszystko TO, co może przysporzyć im głosów wyborczych, a ująć rywalom.
  Nie dziwi więc i NIE zaskakuje reakcja Błaszczaka, a jeszcze mniej jego komentarza.
  Rozwija i rozkręca się coraz szybciej i bardziej:

  • Projekcja Ziobro-PiS-o-trollo-rydzyko-kościelna pod adresemTusko-opozycyjnym
  • Cyrk Dudo-Magierowski
  • Z kagańca i ze smyczyny spuszczono szalonego Antka by zaczął walić „maczugą” po głowach krytyków pedofilii, jako że TEN podmiot jest mu osobiscie chyba nie obcy...i bliski
  • Niektórzy purpuraci ze swoim ‘władczym tonem’, modulacją głosu, mimiką, mową ciala, i z zakorzenioną we krwi pewnością siebie zaczynają wracać do ‘normalności’. Sądze, że wg ich mniemania, jako postrach wystarczą same ozdobne, a jakżesz bogate, kosztowne za owieczek wiernych pieniądze, efektowne akcesoria i inne atrybuty, dające im poczucie władzy, wysoko postawionych hierarchów.
  • Błaszczak wyraża swoja opinie w oparciu o artykuł traktujący o amerykańskich kongresmenach, uregulowania problemu zwrotu mienia spadkobiercom ofiar Holokaustu
  • Być może wizyta pary tzw prezydenckiej; pajaca z pałaca i tancząco-klaszczącej kukły przy akompaniamencie przygrywającej jej dudy, mają na celu nic innego, jak właśnie wyklarowanie im od czego zależy budowa Fortu Trump (?)

 • 41janina

  Oceniono 3 razy 3

  ^Rada dla Pisowskiego suweren - jezeli chcecie aby partia konusa obiecala wam po 1000+ dla kazdego to glosujcie na Koalicje Europejska.

 • damtek

  Oceniono 9 razy 3

  Panie premierze Mateuszu Morawiecki - albo pełny wykaz wszystkiego co posiada Pan i Pana żona dziś albo dymisja jutro. Bo skoro Polska jest sercem Europy, to proponuję się stosować do zwyczajów europejskich a nie azjatyckich.
  Tomasz Lis/twitter

 • damtek

  Oceniono 7 razy 3

  Uczciwy jak pis:

  Szef KPRM Michał Dworczyk w co najmniej 12 ośw. majątkowych zataił, że ma udziały w spółce, która zapewnia budynki i wyposażenie szkołom pod patronatem Opus Dei. Fałszywe deklaracje składał jako radny, poseł i minister. Grozi za to do 5 lat więzienia.
  Bianka Mikołajewska/twitter

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 3

  2 cz - OBRONNA AKCJA PARASOLI KAST UPRZYWILEJOWANYCH

  Po pierwszej fali szoku jaki wywołał film braci Sekielskich - fali zaparcia się nastąpiła szybko druga fala; - fala przepraszania, żalu
  Nadchodzi obecnie trzecia fala; - fala normalizacji
  Czyli powrót do brania opornych, inaczej myślących ,”w kagańce i na smycze, krótko przy pysku’.
  Sorry za język.
  Ale w tym przypadku NIC tak nie oddaje całej, najgłębszej prawdy o skutkach i efektach stosowanej od wieków w państwie polskim ‘tresury’ społeczeństwa; jego funkcjonalności, uległości, posłuszeństwa, totalnego uzależnienia tego społeczeństwa w relacjach z Kościołem i rządzącymi.
  Jako ten najskuteczniejszy instrument formowania podległego sobie suwerena, wiernych , ‘tresura dyktatorska’ od przejęcia władzy, jest obecnie stosowana zarówno przez PIS, jak i Kościół, na pełną parę.
  A co ważniejsze, w razie wszystkich wygranych przyszłych wyborów, przystosowania, przygotowywania tego suwerena i wiernych do masowego powalania jednych i drugich na kolana, przed:PIS:em i ich ‘satelitami’, Rydzykiem, Episkopatem z wszelkimi exorcystami, ordo-iuris oszołomami, etc. Czyli tymi, ktorzy dzisiaj stanowią dwie uprzywilejowane kasty.
  Czy jesteście tego świadomi, czy nie?
  • Coraz bardziej widoczna staje się wściekłość, zażarcie, agresja i nienawiść do opozycji
  • Coraz częściej i pewniej słyszymy, że ‘źródłem rozkwitu’
  pedeofilii kościelnej był Tusk i opozycja
  • Coraz częściej wzajemna obrona pozycji uprzywilejowanych zaczyna prężyć swoje głosy i muskuły, z obawy przed utratą władzy i wływów, jednych i drugich. A co za tym idzie, utratą możliwości realizowania własnych celów, żądz i chuci.
  • Coraz bardziej w zapomnienie idą afery bossa mafii srebrzystej, Kaczyńskiego.
  • Marionetki Kaczyńskiego, w rolach rządowych, notorycznie łamią prawo i tworzą po nocach nowe, to pisowskie, na własne ich potrzeby
  • Zaprzedane im media łomoczą propagandą, gorszą niż komuno-bolszewia
  • Gangsterskie metody, instrumenty, a nade wszystko mafijne poczynania marszałkowskie, stały się codziennością i trzęsą opozycją w Sejmie, jak osiką
  • Prokuratorzy, sędziowie, Kulsony, zaprzedani Kaczyńskiemu, Ziobrze, PiS-owi, Kościołowi, oskarżają, ciągają ludzi na przesłuchania, przed wszelkiej maści, szumnie nazywanymi zespołami, komisjami, bez najmniejszych ich kwalifikacji, z urojonymi celami.
  Komisjami typu caryca Wasserman-Suski, komuno-bolszewik Piotrowicz, Byle-Jaki z cygańskimi fasonami, czy szalony Macierewicz z jego wszystkimi pseudo – ekspertami, pijawkami mamony podatników Polski...
  • Dla pozoru ciągają po przesłuchaniach, aresztach, aresztują i prześladują, nie mafię, nie tego który jest bosem tej mafii i trzęsie całym krajem, nie przestępców pedofilii i ich ‘ochraniarzy, tylko przyzwoitych ludzi, polityków opozycji, demonstrantów inaczej myślących niż oni. Tych, tych, którzy nie chcą się podporządkować rządzącym, JK, i kościołowi
  • Pedofilia stała się nagle najważniejszym instrumentem kampanii wyborczej i walką o głosy wyborcze

  QUO VADIS POLSKO?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX