Wybory do Europarlamentu 2019. Kto z Konfederacji dostał mandat do Parlamentu Europejskiego?

Kolejnym ogólnopolskim komitetem wyborczym, który wystawił listy kandydatów we wszystkich okręgach w wyborach do Europarlamentu jest Konfederacja. Ilu polityków z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy będzie od lipca pracować w Parlamencie Europejskim?
Zobacz wideo

Konfederacja powstała z połączenia ugrupowań o charakterze prawicowym i eurosceptycznym. Kandydaci koalicji KORWiN Braun Liroy Narodowcy są przeciwni wprowadzaniu euro w Polsce oraz polityce ochrony klimatu, która według nich wymusza rezygnację z energii węglowej. Najbardziej znanymi kandydatami tej partii są Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Kaja Godek, Marek Jakubiak, Robert Winnicki i Krzysztof Bosak.

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto z Konfederacji dostał mandat do Parlamentu Europejskiego?

Wciąż czekamy na oficjalne wyniki, ale sondaż exit poll zrealizowany przez Ipsos dla telewizji TVN mówi nam, kto prawdopodobnie zasiądzie w Europarlamencie. Wynika z niego, że Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy będą reprezentowali:

  • Jacek Wilk ("jedynka" w województwie śląskim - okręg nr 11),
  • Konrad Berkowicz ("jedynka" w okręgu nr 10, a więc w województwach małopolskim i świętokrzyskim)
  • Janusz Korwin Mikke (nr 10 na liście w okręgu nr 12, czyli w województwach dolnośląskim i opolskim). 

Przypomnijmy, że według sondażu exit poll do Parlamentu Europejskiego wejdzie także 24 reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości, 22 polityków z Koalicji Europejskiej oraz 3 przedstawicieli Wiosny Roberta Biedronia. 

Więcej o: