Michał Dworczyk o Elżbiecie Kruk w kurtce straży: "Obowiązkiem każdej władzy jest być z ludźmi"

- Wydaje mnie się, że obowiązkiem każdej władzy jest być z ludźmi wtedy, gdy ich potrzebują - powiedział Michał Dworczyk, komentując sprawę głośnych fotografii Elżbiety Kruk w strażackiej kurtce. Szef kancelarii premiera tłumaczył, że zdjęcia te nie były ustawiane.
Zobacz wideo

Michał Dworczyk był gościem w programie "Poranna rozmowa RMF FM". Jednym z tematów, o których rozmawiał z gospodarzem programu Robertem Mazurkiem, były fotografie Elżbiety Kruk. Przypomnijmy, że kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w środę 22 maja opublikowała na Facebooku zdjęcia, na których ma na sobie strażacką kurtkę. Zostały one wykonane podczas wizyty Elżbiety Kruk w Stasinie (woj. lubelskie) po przejściu trąby powietrznej. Do miejscowości tej przyjechał także premier Mateusz Morawiecki.

" W takich chwilach jak ta kampania wyborcza schodzi na drugi plan. Niezwykle ważne jest wsparcie jakie możemy udzielić drugiemu człowiekowi, nasza obecność i chęć niesienia pomocy" - napisała na Facebooku Elżbieta Kruk.

Michał Dworczyk o zdjęciu Elżbiety Kruk: "Obowiązkiem każdej władzy jest być z ludźmi"

- Oczywiście możemy wszystko obśmiać, możemy zażartować z każdego wydarzenia, ale wydaje mnie się, że obowiązkiem każdej władzy i polityków tych najważniejszych, związanych z rządem i parlamentarnych, jest być z ludźmi wtedy, gdy ich potrzebują - powiedział Michał Dworczyk, komentując sprawę zdjęć Elżbiety Kruk.

Szef kancelarii premiera powiedział również z przekąsem, że w takich sytuacjach można zachować się jak były wicepremier, a dziś jeden z kandydatów Koalicji Obywatelskiej Włodzimierz Cimoszewicz "i powiedzieć, że trzeba było się ubezpieczyć". 

Robert Mazurek zapytał Michała Dworczyka, czy zdjęcie Elżbiety Kruk w strażackiej kurtce nie jest "nadmierną ustawką" i przypomniał politykowi, że w 2010 roku Hanna Gronkiewicz-Waltz została obśmiana za sesję fotograficzną na wałach przeciwpowodziowych, którą wykonano dla magazynu "Viva!". 

Szef kancelarii premiera powiedział wówczas, że różnica jest taka, że zdjęcia Elżbiety Kruk nie były ustawiane i są to fotografie lokalnej polityk, która odwiedziła osoby z miejscowości, przez którą przeszła trąba powietrzna. 

- Jakiś strażak pożyczył jej kurtkę, którą zarzuciła sobie na ramiona, bo było chłodno. To jest taka dosyć naturalna sytuacja - skomentował Dworczyk

Czy cywil może nosić strażacki mundur? Jest odpowiedź rzecznika komendanta głównego PSP

O tym, czy cywile mogą nosić strażackie kurtki, mówił dziś rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak, który wypowiedział się w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Stwierdził on, że cywile nie mogą nosić takiego ubrania, ale zaznaczył, że w czasie wizyty w Stasinie strażackie kurtki nosili także dziennikarze. 

- Natomiast nie były to kurtki nasze, były to kurtki ochotniczej straży pożarnej. Ochotnikiem może być każdy - wyjaśnił Paweł Frątczak.

Więcej o:
Komentarze (147)
Michał Dworczyk o Elżbiecie Kruk w kurtce straży: "Obowiązkiem każdej władzy jest być z ludźmi"
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 44 razy 44

  Pan wybaczy,ale ustawka z panią Kruk i premierem nikomu w niczym nie pomogła a wręcz odciągnęła strażaków od pracy. Ta"pańcia" wybrała się z pomocą ? W butach na obcasie niczym głupia turystka na Giewont ? Ona nawet nie potrafi dobrać ubioru do sytuacji a pan pisi o pomocy niczym biskupi o skrusze.

 • evergreen111

  Oceniono 37 razy 37

  Czy tym razem ten babsztyl był trzeźwy? Jeśli tak, to szacun, pani Kruk! Nieczęsto się to pani zdarza!

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 29 razy 29

  Powiedzieli jej że będą rozlewać, tylko biedaczka opacznie to zrozumiała.

 • raddy

  Oceniono 28 razy 28

  Pojechała pomagać, bo potrafi coś tam, coś tam... Na pewno wypije za zdrowie powodzian.

 • def11

  Oceniono 24 razy 22

  Kruk jako strażak coś tam coś tam potrafi, może ugasić coś, np pragnienie .

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 18

  Kurtkę ubrała, ale szpileczek nie zdjęła ...
  Ubiór w sam raz do zdjęcia, bo chyba nie do "akcji" ????

 • kajaanna

  Oceniono 19 razy 17

  W ubiegłym roku Macierewicz aż trzy dni zbierał się w podróż helikopterem w Bory Tucholskie.

  Ale nie było wtedy kampanii wyborczej. Teraz coś-tam, coś-tam zdążyła pojawić się zanim jeszcze kałuże wyschły...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX