Wawrykiewicz o spotkaniach Kaczyńskiego i Przyłębskiej: Niewiarygodne

Michał Wawrykiewicz w rozmowie z Gazeta.pl skomentował doniesienia, że Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki regularnie spotykają się w domu prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, gdzie zapadają kluczowe decyzje. -To jest niewiarygodne. Zmierzamy w kierunku satrapii w modelu wschodnim, a nie demokracji zachodnioeuropejskiej - powiedział.
Zobacz wideo

Michał Wawrynkiewicz, kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu, w porannej rozmowie z Gazeta.pl skomentował doniesienia o tym, że mieszkanie prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej jest swojego rodzaju "centrum dowodzenia" dla partii rządzącej. Kilka razy w tygodniu bywa tam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który już wcześniej przyznawał, że Przyłębska jest jego "towarzyskim odkryciem ostatnich lat"

Jak donosi czwartkowa "Gazeta Wyborcza", to własnie w apartamencie niezależnej prezes Trybunału Konstytucyjnego zapadały kluczowe decyzje dotyczące składu rządu, a w spotkaniach brał udział m.in. premier Mateusz Morawiecki

Przecież [Jarosław Kaczyński - red.] to jest osoba, która podejmuje kluczowe decyzje. I on się spotyka towarzysko z prezesem teoretycznie niezależnego Trybunału Konstytucyjnego?

- komentował Wawrykiewicz.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (217)
Wawrykiewicz o spotkaniach Kaczyńskiego i Przyłębskiej: Niewiarygodne
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 99 razy 95

  Pereira napisał, że informacja o towarzyskich spotkaniach tych dwóch osób, to ingerencja w prywatne życie pani prezes i pana prezesa. I czego tu suweren nie rozumie?

 • viaac

  Oceniono 76 razy 70

  Było coś w 2017 na temat spotkania sędziów z politykami PO. Rozpisywała się o tym "skandalu" np. niezależna. To bardzo psychoprawicę uwierało.
  Teraz mamy regularne spotkana "przy kawie i ciastkach", a Sakiewicz siedzi cicho.
  Nie oskarżam o hipokryzję, nie, nie!

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 57 razy 55

  Towarzyskie spotkania prezes i prezes to nic takiego, udział Broniarza w demonstracji KODu w obronie szkół to spiskowanie przeciwko władzy.

 • jurek4491

  Oceniono 43 razy 41

  Tak wygląda sprawiedliwość , przestrzeganie prawa i demokracja .
  Jak Rzepliński na chwilę pojawił się w telewizji to PiS i dwóch Karnowskia mało go nie zadziobali , jak by mogli to by go zjedli , co dzieje się teraz widzą wszyscy .

 • niktwazny126

  Oceniono 36 razy 34

  Spotykają się tam, gdzie prezes wskaże i z kim prezes wskaże. Nie są to spotkania z płotkami. Dziwi mnie, że ci ludzie nie mają świadomości, że są tylko narzędziami w rękach posła bez trybu. Oni firmują decyzje swoimi nazwiskami, podpisują to i owo. Oni ponoszą odpowiedzialność, choć tak naprawdę niewiele mają do gadania.

 • def11

  Oceniono 33 razy 33

  Mafijna rodzina polityczna która rządzi Polską za nic mając Konstytucję i unijne standardy.
  Kacapia coraz bliżej.

 • kotmiki

  Oceniono 30 razy 30

  Polska od 3 ,5 roku jest państwem mafijnym -postkomunistyczna republika kolesi pislamistów jakie społeczeństwo takie państwo

 • obeznany

  Oceniono 27 razy 27

  "Zmierzamy" w kierunku wschodniej satrapii?
  Nie. My już nią jesteśmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX