Wawrykiewicz o spotkaniach Kaczyńskiego i Przyłębskiej: Niewiarygodne

Michał Wawrykiewicz w rozmowie z Gazeta.pl skomentował doniesienia, że Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki regularnie spotykają się w domu prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, gdzie zapadają kluczowe decyzje. -To jest niewiarygodne. Zmierzamy w kierunku satrapii w modelu wschodnim, a nie demokracji zachodnioeuropejskiej - powiedział.
Zobacz wideo

Michał Wawrynkiewicz, kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu, w porannej rozmowie z Gazeta.pl skomentował doniesienia o tym, że mieszkanie prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej jest swojego rodzaju "centrum dowodzenia" dla partii rządzącej. Kilka razy w tygodniu bywa tam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który już wcześniej przyznawał, że Przyłębska jest jego "towarzyskim odkryciem ostatnich lat"

Jak donosi czwartkowa "Gazeta Wyborcza", to własnie w apartamencie niezależnej prezes Trybunału Konstytucyjnego zapadały kluczowe decyzje dotyczące składu rządu, a w spotkaniach brał udział m.in. premier Mateusz Morawiecki. 

Przecież [Jarosław Kaczyński - red.] to jest osoba, która podejmuje kluczowe decyzje. I on się spotyka towarzysko z prezesem teoretycznie niezależnego Trybunału Konstytucyjnego?

- komentował Wawrykiewicz.

Zobacz wideo
Więcej o: