Wyniki wyborów do europarlamentu. Kto wygrał w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem? [Okręg nr 13]

Wybory do europarlamentu 2019 już za nami. Kto okazał się zwycięzcą w okręgu nr 13, czyli w województwach lubuskim i zachodniopomorskim? Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

W skład okręgu wyborczego nr 13 wchodzą województwo lubuskie oraz zachodniopomorskie. Wyborcy z tych dwóch województw mogli wybierać spośród kandydatów z sześciu list, zarejestrowanych przez Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosnę Roberta Biedronia, Koalicję Europejską, Prawo i Sprawiedliwość, Lewicę Razem oraz partię Kukiz'15. Która z tych formacji uzyskała najlepszy wynik w okręgu 13.?

Wyniki wyborów do europarlamentu. Kto wygrał w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem? 

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że najlepszy wynik w okręgu nr 13 uzyskał komitet Koalicji Europejskiej, który otrzymał 46,76 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się partia Prawo i Sprawiedliwość, na którą zagłosowało 36,86 proc. osób. Trzeci wynik w województwach lubuskim i zachodniopomorskim zdobyła Wiosna, która otrzymała 7,46 proc. głosów.

Wyniki wyborów w okręgu nr 13 - województwa lubuskie i zachodniopomorskie

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 3,88 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 7,46 procent
  • Koalicja Europejska - 47,76 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 36,86 procent
  • Lewica Razem - 1,11 procent
  • Kukiz'15 - 2,95 procent

Najbardziej rozpoznawalnymi politykami, którzy starali się o mandat europosła z okręgu nr 13 są m.in. Bartosz Arłukowicz z Koalicji Europejskiej oraz Joachim Brudziński i Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości

Więcej o: