Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Kto wygrał w Dolnośląskiem i Opolskiem? [Okręg nr 12]

Kto wygrał wybory do Europarlamentu w okręgu 12, a więc w województwach dolnośląskim i opolskim? Znamy oficjalne wyniki, opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Zobacz wideo

Na okręg wyborczy nr 12 składają się województwa dolnośląskie oraz opolskie. Wyborcy z tego okręgu mogli wybierać spośród kandydatów z sześciu list, które zarejestrowały Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosna Roberta Biedronia, Koalicja Europejska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica Razem oraz Kukiz'15. Która z powyższych formacji politycznych uzyskała najlepszy wynik w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 12?

Wybory do Europarlamentu. Kto wygrał wybory w okręgu nr 12?

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w województwach dolnośląskim i opolskim najczęściej głosowano na Koalicję Europejską. Partia ta otrzymała 43,87 proc. głosów. Kolejny wynik należy do Prawa i Sprawiedliwości, które otrzymało 38,72 proc. głosów. Trzecie miejsce w okręgu nr 12 zajęła Wiosna, zdobywając 6,76 proc. głosów. 

Wyniki wyborów w okręgu nr 12 - województwa dolnośląskie i opolskie

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 4,98 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 6,76 procent
  • Koalicja Europejska - 43,87 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 38,72 procent
  • Lewica Razem - 1,33 procent
  • Kukiz'15 - 4,34 procent

Najbardziej rozpoznawalnymi postaciami, które startowały w wyborach do Europarlamentu z okręgu numer 12 są m.in. Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Krzysztof Śmiszek z Wiosny Roberta Biedronia, Janina Ochojska z Koalicji Europejskiej oraz Anna Zalewska i Beata Kempa z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: