Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w województwie podkarpackim [Okręg nr 9 Rzeszów]

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w województwie podkarpackim. Kto zdobył najlepszy wynik w okręgu nr 9? Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Europarlamentu.
Zobacz wideo

Zasięg okręgu nr 9 pokrywa się z granicami województwa podkarpackiego. Zarejestrowano tam siedem list kandydatów. Mieszkańcy Podkarpacia mogli głosować na kandydatów z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosny Roberta Biedronia, Koalicji Europejskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy Razem, partii Kukiz'15 oraz Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Polexit - Koalicja. Na którą z tych formacji najchętniej głosowali wyborcy z okręgu nr 9?

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w województwie podkarpackim? Kto wygrał wybory w okręgu nr 9?

Na Podkarpaciu zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość - na listę nr 4 zagłosowało 65,07 proc. wyborców z okręgu nr 9. Drugi wynik uzyskała Koalicja Europejska, zdobywając 21,56 proc. głosów. Ostatnie miejsce na podium w województwie podkarpackim należy do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy - ta formacja zdobyła 5,89 proc. głosów - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostałe partie nie przekroczyły 5-procentowego progu wyborczego.

Wyniki wyborów w okręgu nr 9 - województwo podkarpackie [Rzeszów] 

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 5,89 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 3,06 procent
  • Koalicja Europejska - 21,56 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 65,07 procent
  • Lewica Razem - 0,71 procent
  • Kukiz'15 - 3,38 procent
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Polexit - Koalicja - 0,32 procent

"Jedynkami" w wyborach do Europarlamentu z list w okręgu nr 9, są m.in. Grzegorz Braun z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Czesław Siekierski z Koalicji Europejskiej oraz Tomasz Poręba z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: