Brudziński zapowiada konsekwencje dla posła PiS za użycie w spocie Black Hawka. "Bulwersujące"

Joachim Brudziński zapowiedział konsekwencje dla posła PiS, który wykorzystał w swoim spocie wyborczym policyjny Black Hawk. - Na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie przedstawiony wniosek o usunięcie posła Opioły ze stanowiska przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych - stwierdził. Spot wyborczy kandydata PiS nazwał "bulwersującym".
Zobacz wideo

Szef MSWiA Joachim Brudziński na konferencji prasowej odniósł się do opublikowanego we wtorek spotu wyborczego posła Marka Opioły. Kandydat PiS wykorzystał w nim policyjny Black Hawk - na nagraniu widać, jak wychodzi ze śmigłowca i wita się z osobami w strojach policyjnych antyterrorystów. Sam poseł, który jest szefem sejmowej komisji ds. służb specjalnych, w spocie ma na sobie hełm i kamizelkę z napisem policja. Wykorzystanie policyjnego śmigłowca potępił wcześniej Komendant Główny Policji, poseł Opioła tłumaczył z kolei, że "każdy kandydat do wyborów mógł wypożyczyć Black Hawka".

Brudziński: Poseł Opioła nie będzie przewodniczącym komisji ds. służb specjalnych

- Jestem po rozmowie z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie przedstawiony wniosek o usunięcie posła Opioły z funkcji przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych - zapowiedział Brudziński. - Został tu nadszarpnięty wizerunek polskiej policji, jako Prawo i Sprawiedliwość nie możemy na to zezwolić - powiedział, nazywając użycie w spocie kandydata PiS policyjnego śmigłowca "bulwersującym zachowaniem" .

Szef MSWiA podkreślił również, że poseł Opioła powinien "zwrócić ewentualnie poniesione przez policję koszty związane z użyczeniem śmigłowca".

---

"Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

O kampanii wyborczej codziennie możecie przeczytać na Gazeta.pl. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie natomiast listę kandydatek i kandydatów z krótkimi informacjami na ich temat. Z kolei pod tym adresem w przedwyborczej porównywarce MamPrawoWiedziec.pl możecie sprawdzić, który z kandydatów najbardziej podziela wasze poglądy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (97)
Brudziński zapowiada konsekwencje dla posła PiS za użycie w spocie Black Hawka. "Bulwersujące"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 45 razy 43

  Jak złodziej trampek Brudziński latał blac howkiem i lądował na boisku, to złodziej trampek Brudziński nie widział w tym nic zdrożnego. Ot PiS dzielska moralność kalego.

 • ktlustoc

  Oceniono 29 razy 29

  mysle, ze wizerunek policji ucierpial przynajmniej w takim samym stopniu kiedy pan desantowal sie tym samym black hawkiem na boisku podczas mecz pilkarskiego dzieciakow, po czym przeniosl pan swoje d----o do limuzyny i udal sie na ryby z prezesem...

 • verdura2763

  Oceniono 21 razy 21

  Pisiory ale dajecie w jaja , tuż przed wyborami i taki gnój robicie. Brawo wy.

 • klara551

  Oceniono 20 razy 20

  To pan powinien podać się do dymisji za brak nadzoru nad podwładnymi i pozwolenie/bo to kolega partyjny/ na wykorzystywanie policyjnego śmigłowca do partyjnej prywaty panie B. Jak nie konfetti,to pilnowanie posesji a tu? Bezprawne użycie uniformu policyjnego,sprzętu a pan pisisz o pogrożeniu prezesim paluszkiem?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 16 razy 16

  Jak min. Kali lądować "Black Hawk`iem" na boisku w trakcie meczu trampkarzy to było dobrze? W normalnym kraju powinien podać się do dymisji a nadużywanie stanowiska do celów prywatno-przedwyborczych...

 • verdura2763

  Oceniono 15 razy 15

  Ja tak bez żadnego trybu , kiedy Kaczyńskiego tw. Balbina zaproszą do p. Prokuratora ws. wieże srebrnej, dokąd ten złodziej będzie tak łaził bezkarnie?

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 18 razy 14

  Sam ledwo co nim latał na agitki prywatne a teraz krzyczy. Zapomniał

 • acototak

  Oceniono 15 razy 13

  A za latanie Blekhołkiem na ryby będą konsekwencje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX