Brudziński zapowiada konsekwencje dla posła PiS za użycie w spocie Black Hawka. "Bulwersujące"

Joachim Brudziński zapowiedział konsekwencje dla posła PiS, który wykorzystał w swoim spocie wyborczym policyjny Black Hawk. - Na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie przedstawiony wniosek o usunięcie posła Opioły ze stanowiska przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych - stwierdził. Spot wyborczy kandydata PiS nazwał "bulwersującym".
Zobacz wideo

Szef MSWiA Joachim Brudziński na konferencji prasowej odniósł się do opublikowanego we wtorek spotu wyborczego posła Marka Opioły. Kandydat PiS wykorzystał w nim policyjny Black Hawk - na nagraniu widać, jak wychodzi ze śmigłowca i wita się z osobami w strojach policyjnych antyterrorystów. Sam poseł, który jest szefem sejmowej komisji ds. służb specjalnych, w spocie ma na sobie hełm i kamizelkę z napisem policja. Wykorzystanie policyjnego śmigłowca potępił wcześniej Komendant Główny Policji, poseł Opioła tłumaczył z kolei, że "każdy kandydat do wyborów mógł wypożyczyć Black Hawka".

Brudziński: Poseł Opioła nie będzie przewodniczącym komisji ds. służb specjalnych

- Jestem po rozmowie z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie przedstawiony wniosek o usunięcie posła Opioły z funkcji przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych - zapowiedział Brudziński. - Został tu nadszarpnięty wizerunek polskiej policji, jako Prawo i Sprawiedliwość nie możemy na to zezwolić - powiedział, nazywając użycie w spocie kandydata PiS policyjnego śmigłowca "bulwersującym zachowaniem" .

Szef MSWiA podkreślił również, że poseł Opioła powinien "zwrócić ewentualnie poniesione przez policję koszty związane z użyczeniem śmigłowca".

---

"Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

O kampanii wyborczej codziennie możecie przeczytać na Gazeta.pl. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie natomiast listę kandydatek i kandydatów z krótkimi informacjami na ich temat. Z kolei pod tym adresem w przedwyborczej porównywarce MamPrawoWiedziec.pl możecie sprawdzić, który z kandydatów najbardziej podziela wasze poglądy.

Zobacz wideo
Więcej o: