Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w województwie wielkopolskim [Okręg nr 7 Poznań]. Kto wygrał?

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w województwie wielkopolskim. Która partia zwyciężyła w okręgu nr 7, czyli w Wielkopolsce? Państwowa Komisja Wyborcza policzyła już wszystkie głosy i opublikowała oficjalne wyniki.
Zobacz wideo

Zasięg okręgu wyborczego nr 7 to województwo wielkopolskie. W tym okręgu wyborcy mogli głosować na kandydatów z sześciu list: Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosny Roberta Biedronia, Koalicji Europejskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy Razem oraz partii Kukiz'15. Na którą z nich zagłosowało najwięcej osób?

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w województwie wielkopolskim. Kto wygrał wybory w okręgu nr 7?

Najwięcej mieszkańców województwa wielkopolskiego zagłosowało na Koalicję Europejską - formacja ta otrzymała 43,25 proc. głosów. Drugi wynik zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowało 38,39 proc. wyborców. Trzecie miejsce na podium w okręgu nr 7 należy do Wiosny Roberta Biedronia, która zdobyła 7,80 proc. poparcia.

Wyniki wyborów w okręgu nr 7 - województwo wielkopolskie

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 4,67 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 7,80 procent
  • Koalicja Europejska - 43,25 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 38,39 procent
  • Lewica Razem - 1,60 procent
  • Kukiz'15 - 4,29 procent

Znani politycy, którzy startowali w wyborach do Europarlamentu z list w okręgu nr 7 to m.in. Piotr Liroy-Marzec z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Ewa Kopacz oraz Leszek Miller z Koalicji Europejskiej, Zdzisław Krasnodębski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Jurek z ugrupowania Kukiz'15.

Więcej o: