Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Kto wygrał w województwie łódzkim? [Okręg nr 6]

Kto wygrał wybory do Europarlamentu w okręgu nr 6? Znamy oficjalne wyniki wyborów z 26 maja 2019 roku. Zaprezentowała je Państwowa Komisja Wyborcza.
Zobacz wideo

Granice okręgu nr 6 są takie same jak granice województwa łódzkiego. W tym okręgu zarejestrowano sześć list kandydatów. Udało się to zrobić komitetom Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosny Roberta Biedronia, Koalicji Europejskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy Razem oraz Kukiz'15. Który z tych komitetów odnotował zwycięstwo w województwie łódzkim?

Wybory do Europarlamentu. Kto wygrał wybory w okręgu nr 6?

Najwięcej głosujących z województwa łódzkiego postawiło znak "X" przy liście Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta otrzymała w sumie 46,69 proc. głosów. Drugie miejsce zdobyła Koalicja Europejska z 38,09 proc. poparcia. Ostatnie miejsce na podium zajęła partia Wiosna Roberta Biedronia - na tą listę w okręgu nr 6 zagłosowało 5,56 proc. wyborców.

Wyniki wyborów w okręgu nr 6 - województwo łódzkie

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 4,15 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 5,56 procent
  • Koalicja Europejska - 38,09 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 46,69 procent
  • Lewica Razem - 1,96 procent
  • Kukiz'15 - 3,56 procent

Wśród najbardziej znanych kandydatów do Europarlamentu w województwie łódzkim można wymienić m.in. Marka Belkę z Koalicji Europejskiej, Witolda Waszczykowskiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz Piotra Ikonowicza, który reprezentował komitet Lewica Razem. 

Więcej o: