Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Kto wygrał w Warszawie? [Okręg nr 4]

Która z partii odniosła zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 4? Jak zagłosowali mieszkańcy Warszawy i pobliskich powiatów? Znamy oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego
Zobacz wideo

Okręg nr 4 obejmuje część województwa mazowieckiego - Warszawę oraz powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. Warszawiacy i mieszkańcy okolicznych powiatów mogli głosować na kandydatów Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosnę Roberta Biedronia, Koalicję Europejską, Prawo i Sprawiedliwość, Lewicę Razem, partię Kukiz'15 lub Polskę Fair Play Bezpartyjnych i Gwiazdowskiego. Kto wygrał wybory w stolicy i pobliskich powiatach?

Wybory do Europarlamentu. Kto wybrał wybory w okręgu nr 4?

Wybory do Europarlamentu w okręgu nr 4 wygrała Koalicja Europejska, zdobywając 45,17 proc. głosów. Drugi wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Na kandydatów z tej listy zagłosowało w sumie 32,32 proc. głosujących. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna, która otrzymała 10,28 proc. głosów.

Wyniki wyborów w okręgu nr 4 - miasto Warszawa i okoliczne powiaty

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 5,18 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 10,28 procent
  • Koalicja Europejska - 45,17 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 32,32 procent
  • Lewica Razem - 1,79 procent
  • Kukiz'15 - 3,60 procent
  • KWW Polska Fair Play - Bezpartyjni Gwiazdowski - 1,66 procent

"Jedynkami" w okręgu nr 4 byli: Krzysztof Bosak z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Robert Biedroń z Wiosny, Włodzimierz Cimoszewicz z Koalicji Europejskiej, Jacek Saryusz Wolski z komitetu Prawa i Sprawiedliwości, Adrian Zandberg z Lewicy Razem, Stanisław Tyszka z komitetu Kukiz'15 oraz Robert Gwiazdowski z KWW Polska Fair Play.

Więcej o: