Eurowybory 2019. Komendant Główny Policji "zbulwersowany" spotem kandydata PiS z Black Hawkiem

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Komendant Główny Policji domaga się, by kandydat PiS przestał wykorzystywać spot z policyjnym Black Hawkiem. Jarosław Szymczyk pisze, że poseł wnioskował o służbowe wykorzystanie śmigłowca, tymczasem użył go w swojej kampanii.
Zobacz wideo

Marek Opioła, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego opublikował spot wyborczy, w którym m.in. wychodzi z policyjnego śmigłowca Black Hawk i wita się z osobami w strojach policyjnych antyterrorystów. Poseł należy do sejmowej komisji Obrony Narodowej i jest szefem Komisji ds. Służb Specjalnych. Sam ma na sobie hełm i kamizelkę z napisem "policja".

Kandydat PiS twierdzi, że każdy mógł mieć Black Hawka

Opioła tłumaczył, że każdy kandydat do wyborów mógł wypożyczyć Black Hawka. Jednak okazuje się, że policja udostępniła mu śmigłowiec nie do robienia sobie reklamy, lecz do celów służbowych. W piśmie Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka czytamy, że poseł zwrócił się z prośbą o możliwość zrealizowania materiału, który będzie wykorzystany "w bieżącej pracy przewodniczącego Komisji ds. Służb Specjalnych".

"Apolityczność policji to jeden z fundamentów funkcjonowania podległej mi służby. Nieangażowanie się policjantów w jakąkolwiek działalność polityczną, a także realizowanie zadań niezależnie od tego, co działo się i dzieje na scenie politycznej, to zasady bardzo skrupulatnie przestrzegane przez policjantów" 

- pisze Szymczyka. Oświadczył, że "czuje się zbulwersowany i oszukany całą sytuacją". Poprosił posła o odniesienie się do sytuacji i zaprzestanie wykorzystywania spotu z policyjnym śmigłowcem. 

W odpowiedzi na to pismo Opioła oświadczył w wypowiedzi dla PAP, że usunie spot i stwierdził, że "zainscenizował zdjęcia", ponieważ nie może wykorzystać materiałów z "prawdziwych misji, które wizytował".

"Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

O kampanii wyborczej codziennie możecie przeczytać na Gazeta.pl. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie natomiast listę kandydatek i kandydatów z krótkimi informacjami na ich temat. Z kolei pod tym adresem w przedwyborczej porównywarce MamPrawoWiedziec.pl możecie sprawdzić, który z kandydatów najbardziej podziela wasze poglądy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (120)
Eurowybory 2019. Komendant Główny Policji "zbulwersowany" spotem kandydata PiS z Black Hawkiem
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 37 razy 29

  KOMENDANT POLICJI leżał pod lodem, że po ponad 3 latach jeszcze nie wie, że mamy "państwo prorodzinne" - znaczy wszystko w łapach pisiorów i ich rodzin?...

 • arreis65

  Oceniono 28 razy 24

  agenci pisu nie mają życia prywatnego - wszystko w służbie dla wolszczyzny :-)))

 • kemor234

  Oceniono 25 razy 23

  "...poseł wnioskował o służbowe wykorzystanie śmigłowca ..."
  POR. BOREWICZ TYLE NIE LATAŁ HELIKOPTEREM, CO POSŁOWIE PIS !!!

 • laik404

  Oceniono 21 razy 17

  Służby podległe Pisiorom zbulwersowane oszustwami innego Pisiora??

  Niezły tam macie burdel, towarzysze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX