Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Kto wygrał?[Okręg nr 3]

Kto wygrał wybory do Europarlamentu w okręgu nr 3, czyli w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim? Znamy oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Na okręg nr 3 składają się województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Wyborcy głosujący w tym okręgu mogli oddać głos na jednego z kandydatów spośród sześciu list. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach swoich reprezentantów wystawili: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosna Roberta Biedronia, Koalicja Europejska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica Razem oraz Kukiz'15. Kto został zwycięzcą w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 3?

Wybory do Europarlamentu. Kto wybrał wybory w okręgu nr 3?

W województwach podlaskim i warmińsko-pomorskim zwyciężył komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie to zdobyło 47,29 procent punktów. Nieco mniej głosów, bo 37,03 proc. zdobyła Koalicja Europejska. Trzecie miejsce w okręgu nr 3 zajęła Wiosna Roberta Biedronia z 5,73 punktami procentowymi. 

Wyniki wyborów w okręgu nr 3 - województwa podlaskie i warmińsko-pomorskie:

  • Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy i Narodowcy - 4,9 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 5,73 procent
  • Koalicja Europejska - 37,03 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 47,29 procent
  • Lewica Razem - 1,45 procent
  • Kukiz'15 - 3,6 procent

Najbardziej rozpoznawalnymi politykami z list kandydatów do Europarlamentu w okręgu nr 3 są Robert Winnicki z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Tomasz Frankowski z Koalicji Obywatelskiej oraz Karol Karski i Krzysztof Jurgiel z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: