Wyniki wyborw do Europarlamentu w wojewdztwie kujawsko-pomorskim [okrg nr 2 Bydgoszcz]

Znamy oficjalne wyniki wyborw do Europarlamentu. Kto wygra w wojewdztwie kujawsko-pomorskim, czyli w okrgu wyborczym nr 2? Prezentujemy wyniki wyborw do Parlamentu Europejskiego opublikowane przez Pastwow Komisj Wyborcz.
Zobacz wideo

Wyborcy z województwa kujawsko-pomorskiego wybierali kandydatów z list sześciu formacji politycznych. Mogli oddać swój głos na jednego z kandydatów na listach Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosny Roberta Biedronia, Koalicji Europejskiej, Prawa i Sprawiedliwoci, Lewicy Razem lub partii Kukiz'15. Kto okazał się zwycięzcą w okręgu nr 2?

Wyniki wyborów do Europarlamentu w kujawsko-pomorskim. Kto wygrał w okręgu nr 2 [Bydgoszcz]?

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego głosowali najchętniej na kandydatów Koalicji Europejskiej, którzy zdobyli 46,01 procent głosów. Drugie miejsce otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 39,24 procent głosów. Na podium w okręgu nr 2 znalazła się także Wiosna Roberta Biedronia - na tę partię swój głos oddało 5,94 głosujących.

Wyniki wyborów w okręgu nr 2 - województwo kujawsko-pomorskie:

  • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 3,80 procent
  • Wiosna Roberta Biedronia - 5,94 procent
  • Koalicja Europejska - 46,01 procent
  • Prawo i Sprawiedliwość - 39,24 procent
  • Lewica Razem - 1,14 procent
  • Kukiz'15 - 3,87 procent

Najgłośniejszymi nazwiskami z list kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 2 są: Wanda Nowicka z Wiosny Roberta Biedronia, Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej oraz Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości.