Iwona Hartwich o obietnicy Morawieckiego ws. 500+ dla niepełnosprawnych: Protest i tak będzie

Iwona Hartwich skomentowała propozycję premiera Morawieckiego, który na konwencji PiS w Krakowie obiecał wdrożenie dodatku dla niepełnosprawnych "w ciągu kilku miesięcy". - Naszych oczu to nie zamydli. (...) To jest próba wyciszenia naszego protestu. Oczywiście nasz protest będzie 23 maja - powiedziała.
Zobacz wideo

Iwona Hartwich, liderka ubiegłorocznego protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, skomentowała słowa premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedziane na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Premier ogłosił, że jego partia planuje "w ciągu najbliższych kilku miesięcy" przekazać osobom niepełnosprawnym, które ukończyły 18 lat, "stały dodatek w wysokości najprawdopodobniej 500 złotych". O wsparciu niepełnosprawnych mówił też Jarosław Kaczyński.

Czytaj też:

Mateusz Morawiecki: Będzie stały, comiesięczny dodatek dla niepełnosprawnych

Hartwich o propozycji Morawieckiego: To próba wyciszenia naszego protestu

Hartwich w rozmowie z Radiem ZET stwierdziła, że nie wierzy w intencje rządu, a propozycja premiera Morawieckiego to jej zdaniem próba niedopuszczenia do kolejnego protestu opiekunów niepełnosprawnych pod Sejmem, który jest planowany na 23 maja i - jak zapewniła - "oczywiście się odbędzie".

- Naszych oczu to nie zamydli. Protestowaliśmy 40 dni w Sejmie, nie odrzucaliśmy żadnego polityka. Pan premier mógł przyjść do nas kilkukrotnie i zapoznać się z tą sprawą. To co teraz mówi pan premier? - powiedziała Hartwich.

Jak dodała, fakt, że obietnica miałaby być wdrożona dopiero za kilka miesięcy, to "wielki nietakt ze strony premiera". - To jest próba wyciszenia naszego protestu - stwierdziła, dodając, że uwierzyłaby w obietnicę rządu PiS tylko wtedy, gdyby głosowanie nad pomysłem odbyło się natychmiast, nawet dzisiaj. - Niech dzisiaj uchwalają w Sejmie 500 zł dla osób niepełnosprawnych po 18. roku życia - skwitowała.

Więcej o:
Komentarze (187)
Iwona Hartwich o obietnicy Morawieckiego ws. 500+ dla niepełnosprawnych: Protest i tak będzie
Zaloguj się
 • xerathus

  Oceniono 48 razy 34

  "Za kilka miesięcy" - grunt się pali pod nogami, ale dalej kłamią i manipulują.

 • aqua7x

  Oceniono 50 razy 34

  oni teraz wszystko obiecaja... a po przegranych wyborach inni beda musieli placic...

 • puszka-3

  Oceniono 53 razy 33

  To chyba w Warszawie zabraknie pampersów dla Wodza.
  wypowiedź Pani Hartwich jest tym przysłowiowym gwoździem do trumny PiS-u.
  Wódz nie może uwierzyć , że oni OBIECALI a ktoś zwątpił w ich obietnice.

 • zdybka1

  Oceniono 41 razy 31

  Piecset tutaj, piecset tam a pomysleliscie skad rzad wezmie na to wszystko ?
  Obietnice, obietnice, obietnice.

 • pwpafcio

  Oceniono 35 razy 27

  Zapamiętajcie. Tylko z powodu wyborów nie było w tym roku podwyżki cen prądu. Suwerena kopnie sie w tyłek po wyborach

 • jael53

  Oceniono 45 razy 27

  Proszę, proszę, wszytko idzie tak cudnie, że nagle okazuje się, iż trzeba dać gotówkę do ręki nawet niepełnosprawnym. Tym samym, którym można było publicznie okazywać pogardę.

 • pysio62

  Oceniono 33 razy 23

  Morawiecki to znany juz od dawna konfabulant, bajcarz, bajkopisarz, osobnik ktory uwaza ze Polacy sa niedorobieni i powinni pracowac za miske ryzu. Czegoz to juz nie robil ten Morawiecki. Wprowadzal Polske do UE, mial w tej dziedzinie wieksze zalugi niz Kwasniewski, Miller i wszyscy inni razem wzieci. W walce z komuna ma wieksze zaslugi niz Walesa, Frasyniuk i Bujak razem wzieci. Wybudowal tez juz milion samochodow elektrycznych, tak jak bracia Kaczynscy wybudowali 3 miliony mieszkan itd.itp.

 • Oceniono 38 razy 22

  Kolejna mięso powyborcze. Żenujące 500, to jest jakiś smutny żart w stosunku do rodziców oraz opiekunów osób niepełnosprawnych ich potrzeby są przynajmniej 4 razy takie aby zapewnić dziecku opiekę.

 • franiux

  Oceniono 25 razy 21

  Łajba zaczyna nabierać wody ale muzyka dalej gra i będzie grać jeszcze długo aż zniknie pod wodą, wtedy się głupi ludzie ockną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX