Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Robert Biedroń: Czas wyspowiadać grzeszny kler

- Wszędzie tam, gdzie na liście hańby znajdują się imiona i nazwiska sprawców, gdzie są osoby, na których może ciążyć odpowiedzialność za ukrywanie winnych pedofilii, złożymy doniesienie do prokuratur. Zrobimy to za was. Prawo musi oznaczać prawo, a sprawiedliwość - sprawiedliwość - mówił na partyjnej konwencji Wiosny w Łodzi lider ugrupowania Robert Biedroń.
Zobacz wideo

Podczas konwencji wyborczej Wiosny w Łodzi lider partii Robert Biedroń zaprezentował Zielony Pakt dla Polski i Europy. Przekonywał, że alternatywą dla węgla jest technologia oparta na odnawialnych źródłach energii.

- Wiosna postuluje, aby do 2035 r. Polska była wolna od węgla i smogu, żeby Polki i Polacy przestali wreszcie umierać od powietrza, którym oddychają - mówił Biedroń.

- Każdy dzień bezczynności rządu to miliony złotych, które wydajemy w błoto, miliony, które wydajemy po to, aby niczego nie zmienić. Każdy dzień tchórzostwa polityków, tych politycznych ekologicznych dinozaurów, kosztuje nas miliony złotych, które idą z dymem. Trują nas, nasze dzieci, trują seniorów, którzy umierają z powodu smogu

- dodał.

Polityk powołał się na wyliczenia, z których wynika, że koszty zdrowotne smogu wynoszą 129 mld zł, dopłaty do węgla 8,5 mld zł, przyszłoroczne kary za smog 5 mld, a koszty ponoszone przez przedsiębiorstwa - 7,5 mld. - 150 mld zł każdego roku traci nasza gospodarka. To są dane banku światowego - mówił Robert Biedroń.

Lider Wiosny zapowiedział, że jeżeli jego ugrupowanie dojdzie do władzy, inwestycje w zieloną energię wyniosą 10 miliardów złotych rocznie, a na innowacje w zakresie odnawialnych źródeł energii wyniesie 0,5 procent PKB. Zadeklarował przy tym, że każdy, kto straci pracę w sektorze wydobycia czy spalania węgla, będzie miał zapewnione miejsce pracy w sektorze energii odnawialnej. 

Czytaj więcej: Robert Biedroń i Jerzy Owsiak apelują do Jacka Kurskiego o emisję "Tylko nie mów nikomu" w TVP

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Robert Biedroń o księżach pedofilach

Przewodniczący Wiosny odniósł się także do kwestii pedofilii wśród księży i premiery filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" braci Tomasza i Marka Sekielskich.

- Wczoraj minął tydzień, odkąd 20 mln ludzi, nie tylko w Polsce, zobaczyło skalę pedofili w Kościele katolickim w Polsce. Poznaliśmy mechanizmy ich ochrony, które przez wiele lat funkcjonowały dzięki temu, że politycy postawili nad nimi, księżmi pedofilami, parasol ochronny. 20 mln Polek i Polaków zobaczyło krzywdę dzieci. Panie ministrze Brudziński, minął tydzień, kiedy bracia Sekielski na tacy podali panu nazwiska winnych. Minęło wiele miesięcy, od kiedy fundacja "Nie lękajcie się" podała listę hańby, tam są nazwiska ludzi, hierarchów, którzy ukrywali lub współuczestniczyli w tej zbrodni

- mówił Robert Biedroń, zwracając się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Lider Wiosny zapowiedział, że Wiosna od poniedziałku będzie składać zawiadomienia do prokurator w sprawie księży pedofilów i hierarchów, którzy ukrywali wykorzystywanie dzieci.

- Wszędzie tam, gdzie na liście hańby znajdują się imiona i nazwiska sprawców, gdzie są osoby, na które może ciążyć odpowiedzialność za ukrywanie winnych pedofilii, złożymy doniesienie do prokuratur. Zrobimy to za was. Prawo musi oznaczać prawo, a sprawiedliwość - sprawiedliwość. Nadszedł ten czas, żeby po latach spowiadania przez grzeszny Kościół katolicki polskie społeczeństwo wyspowiadało grzeszny kler Kościoła katolickiego

- zapowiedział Robert Biedroń.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w 26 maja. Jesienią odbędą się wybory do polskiego parlamentu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (291)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Robert Biedroń: Czas wyspowiadać grzeszny kler
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 57 razy 47

  NAJLEPSZE są te krzyki prawackich burków kleru, o "celowym ataku na kościół przed wyborami" - w ten sposób sami przyznają, że kosciół w Polsce to partia polityczna :)

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 67 razy 45

  Popieram ten zacny pomysł, ale problem trzeba rozwiązać SYSTEMOWO. Sądy są obecnie na kolanach, sędzia rozpoczynając rozprawę PRZEPRASZA księdza pedofila, że w ogóle był fatygowany i jest zakłócany jego spokój.

 • sacc77

  Oceniono 54 razy 36

  Panie Biedroń,

  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat

  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.

  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
  . A. Zlikwidować etaty kapelanów
  . B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół

  4. Usunąć z rządu oraz życia politycznego wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.

  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych

  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989

  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne oraz zlikwidować tzw.katolickie placówki oświatowo-wychowawcze.

  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim

  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.

  10. Wstrzymać dofinansowywanie "dzieł" KRK z kasy państwa !

  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych

  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji

  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach

  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  15. W obecnym kodeksie karnym, w miejsce treści art. 195 § 1:
  Art. 195. § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  przywrócić brzmienie art. 196 kk z roku 1969:
  . Art. 196.
  . Kto zmusza inną osobę do podjęcia czynności religijnej lub do udziału w obrzędzie religijnym . albo do powstrzymania się od takiej czynności lub obrzędu,
  . -podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

  16. Natychmiastowa likwidacja tzw. FUNDUSZU KOŚCIELNEGO, który miał kompensować tzw. "straty" poniesione przez "kościół" w następstwie reformy rolnej! Wobec faktu zwrócenia kościołowi gruntów rolnych w i to w ilości większej aniżeli "utracił" był w ramach reformy rolnej brak jest jakiejkolwiek przesłanki do opłacania z pieniędzy podatników tej sekty pedalsko-pedofilskiej.

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale:
  - "KOŚCIÓŁ WINIEN BYĆ ODDZIELONY OD PAŃSTWA,
  NIE WOLNO MU ZAJMOWAĆ SIĘ KSZTAŁCENIEM MŁODZIEŻY!.
  NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU I JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA.
  ŻADNA RELIGIA NIE MOŻE IM PRZECZYĆ ODWOŁUJĄC SIĘ DO PRAWA BOSKIEGO, PRZECIWNIE, KAŻDA RELIGIA POWINNA BYĆ POSŁUSZNA PRAWOM USTANOWIONYM PRZEZ NARÓD"

  Wprowadź Pan te punkty do twardego programu WIOSNY a głosów Panu i WIOŚNIE dużo przybędzie!

 • korekta

  Oceniono 22 razy 20

  Uzdrawianie czarnej mafii to nie moja bajka. Problemem nie jest kler, lecz wpływy, przywileje i bezkarność, którą zapewnili mu lokaje.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 28 razy 16

  Polski KRK należy potraktować jak UBecję i SBecję:
  jak organizację przestępczą.
  Jej funkcjonariusze powinni ponieść odpowiedzialność zbiorową.
  Nie ma wyjątków.
  No chyba, że udowodni przed sądem, że walczył z niegodziwością, a zignorowano go.

 • scypio72

  Oceniono 21 razy 15

  Ma pan ludzi wezmie pan 1000 numerow Faktow i Mitow archiwalnych. Wypisze pan biskupow zaangazowanych w ukrywanie bo ksiezy jest tle ze czasu panu zabraknie i ujawni biskupow. Ich i tak bedzie duzo bo ta gazeta pisze o tym od 19 lat.

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 15

  KONIECZNOŚĆ chronienia środowiska naturalnego najpierw trzeba przetłumaczyć temu ciemnemu narodowi, który wrzuca do kotłów c.o. wszystko, co nie potrzebne i wycina drzewa jak w jakimś amoku - bo "śmiecą", gdy liście na zimę opadają...

 • korekta

  Oceniono 15 razy 11

  Cała para w gwizdek. Tymczasem konkordat trzyma się mocno, budżet jest dojony na miliardy, biznesy czarnych nieopodatkowane, religia w szkołach.
  Dzieci chczone, posyłane do komunii, czarny grzyb wczepiony i rozrośnięty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX