Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Wolontariusze Róży Thun mieli zostać oblani fekaliami

Młodzi wolontariusze podczas rozdawania ulotek Róży Thun w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego mieli zostać w Kielcach oblani fekaliami. Według Thun wcześniej jednemu z wolontariuszy "groził" radny z Buska-Zdroju, który w sobotę zaatakował nożem policjantów.
Zobacz wideo

Do zdarzenia według informacji przekazanej przez Różę Thun miało dojść w sobotę.

Trzy młode osoby, jak pisze w oświadczeniu europosłanka i kandydatka w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, ubrane w koszulki z napisem "Róża Grafin von Thun und Hohenstein. Konkretnie. Dla Ciebie" rozdawały w Kielcach ulotki wyborcze. Młodzi zwolennicy Thun mieli zostać oblani fekaliami. "Tym barbarzyńskim aktem została przekroczona ich nietykalność cielesna oraz zostało po raz kolejny naruszone prawo" - czytamy w oświadczeniu. Dalej europosłanka stwierdza: "Na dodatek wcześniej radny miejski z Buska-Zdroju, który dziś ugodził nożem policjantów, groził jednej z wyżej opisanych poszkodowanych osób, w trakcie kiedy rozdawała moje materiały wyborcze".

Wieczorem Thun zorganizowała konferencję w tej sprawie. Był na niej obecny jeden z wolontariuszy, który zrelacjonował to zdarzenie. - Szliśmy razem z koleżankami i ktoś po prostu wyrzucił jakieś fekalia czy ścieki z okna lub balkonu. Ja zachowałem spokój, odeszliśmy od tamtego miejsca, mieliśmy butelkę wody, żeby się przemyć. Sprawę zgłosiliśmy na policję - powiedział Mateusz Sołtys, jeden z poszkodowanych wolontariuszy.

Róża Thun wydała oświadczenie ws. agresji w kampanii wyborczej

"Eskalacja przemocy rozkręca się w najlepsze. Począwszy od sławetnych szubienic, przez porównywanie mnie przez Ryszarda Czarneckiego do "szmalcowników" i usiłowanie pozbawienia mnie polskiej tożsamości przez Tomasza Sakiewicza oraz liczne oszczerstwa, obrażanie, po groźby pozbawienia życia, które zgłaszam na policje i do prokuratury - sprawcy pozostają bezkarni" - stwierdza o świadczeniu Róża Thun. Dalej czytamy: "Ostatnio moje materiały wyborcze są notorycznie niszczone, zrywane, oznaczane swastykami, wiadomymi wąsikami i obraźliwymi napisami. Myślałam, ze hejt, mowa nienawiści, szczucie dotyczą mnie osobiście, ale niestety dotknięci zostali wolontariusze, którzy pomagają mi w kampanii". 

Zobacz wideo
Więcej o: