Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Wolontariusze Róży Thun mieli zostać oblani fekaliami

Młodzi wolontariusze podczas rozdawania ulotek Róży Thun w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego mieli zostać w Kielcach oblani fekaliami. Według Thun wcześniej jednemu z wolontariuszy "groził" radny z Buska-Zdroju, który w sobotę zaatakował nożem policjantów.
Zobacz wideo

Do zdarzenia według informacji przekazanej przez Różę Thun miało dojść w sobotę.

Trzy młode osoby, jak pisze w oświadczeniu europosłanka i kandydatka w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, ubrane w koszulki z napisem "Róża Grafin von Thun und Hohenstein. Konkretnie. Dla Ciebie" rozdawały w Kielcach ulotki wyborcze. Młodzi zwolennicy Thun mieli zostać oblani fekaliami. "Tym barbarzyńskim aktem została przekroczona ich nietykalność cielesna oraz zostało po raz kolejny naruszone prawo" - czytamy w oświadczeniu. Dalej europosłanka stwierdza: "Na dodatek wcześniej radny miejski z Buska-Zdroju, który dziś ugodził nożem policjantów, groził jednej z wyżej opisanych poszkodowanych osób, w trakcie kiedy rozdawała moje materiały wyborcze".

Wieczorem Thun zorganizowała konferencję w tej sprawie. Był na niej obecny jeden z wolontariuszy, który zrelacjonował to zdarzenie. - Szliśmy razem z koleżankami i ktoś po prostu wyrzucił jakieś fekalia czy ścieki z okna lub balkonu. Ja zachowałem spokój, odeszliśmy od tamtego miejsca, mieliśmy butelkę wody, żeby się przemyć. Sprawę zgłosiliśmy na policję - powiedział Mateusz Sołtys, jeden z poszkodowanych wolontariuszy.

Róża Thun wydała oświadczenie ws. agresji w kampanii wyborczej

"Eskalacja przemocy rozkręca się w najlepsze. Począwszy od sławetnych szubienic, przez porównywanie mnie przez Ryszarda Czarneckiego do "szmalcowników" i usiłowanie pozbawienia mnie polskiej tożsamości przez Tomasza Sakiewicza oraz liczne oszczerstwa, obrażanie, po groźby pozbawienia życia, które zgłaszam na policje i do prokuratury - sprawcy pozostają bezkarni" - stwierdza o świadczeniu Róża Thun. Dalej czytamy: "Ostatnio moje materiały wyborcze są notorycznie niszczone, zrywane, oznaczane swastykami, wiadomymi wąsikami i obraźliwymi napisami. Myślałam, ze hejt, mowa nienawiści, szczucie dotyczą mnie osobiście, ale niestety dotknięci zostali wolontariusze, którzy pomagają mi w kampanii". 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (508)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Wolontariusze Róży Thun mieli zostać oblani fekaliami
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 120 razy 92

  PIS-owskie bojowki w akcji, tych osobnikow, jaki ich mocodawcow, rozliczy sie juz niedlugo, nie bedzie powtorki z 2007 roku.

 • peter.sow

  Oceniono 90 razy 74

  A czego można się podziewać po ludziach niewykształconych, żyjących z socjalu i ogłupionych przez reżimową propagandę TVPiS. To ich kloaczny poziom i sposób reagowania.

 • dzidka17

  Oceniono 64 razy 56

  chamstwo zatacza coraz wieksze kręgi . Gdyby to dotyczyło kandydata na europosła z PiS'u to sprawcy ju ż byliby w kajdankach i w areszcie .
  Rządzący są dumni ze swoich zwolenników ,ONR'owcy są uprzywilejowani mimo,że czczą Hitlera,są z honorami witani przez "przewielebnych" na Jasnej Gorze,że nie wspomnę o ekscesach podczas marszów z okazji Święta Niepodległości ,o szarpaniu i wyzywaniu kobiet i Ich matek na pokojowej manifestacji. Lżenie przez propisowskich obywateli zawsze pozostaje bezkarne . To Hańba dla rządzących ,którzy udają,że nic sie nie stało.

 • polakadam

  Oceniono 67 razy 49

  Wiadomo kto najbardziej nie lubi pani Thun. To ci którzy mówią o tradycyjnych konserwatywnych wartościach. Nie jestem zaskoczony że robią tak podłe rzeczy. I tyle są właśnie warte te ich pseudo wartości. Fałsz i obłuda katolicka.

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 71 razy 41

  Gadzinówka PiS ruszyła na forum. Bydełko się rozlazło i kopie i grzyzie bo tylko to potrafi!

 • nutka7.17

  Oceniono 51 razy 35

  To goowniany PiSi elektorat nerwowo reaguje przed wyborami. Jaki elektorat, takie "narzędzia" do walki z przeciwnikami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX