Protest na marszu Koalicji Europejskiej. "Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+"

"Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+" - takim transparentem grupa aktywistów postanowiła przypomnieć Koalicji Europejskiej o postulatach dyskryminowanych wciąż w Polsce osób.

Aktywiści z grupy Dumni i wściekli ustawili się z transparentem na czele marszu tak, by politycy i sympatycy Koalicji Europejskiej widzieli postulaty LGBT. Protestujący nieśli też tęczowe flagi. Organizatorzy marszu KE próbowali zachęcić ich, by zwinęli baner. Jeden z manifestujących na rzecz praw LBGT relacjonuje, że usłyszał: "fajne te flagi, ale ten baner to możecie zwinąć, bo my chcemy wygrać wybory".

Przeczytaj też: Polska homofobicznym liderem w Unii Europejskiej trzeci rok z rzędu. Gorzej jest tylko na Łotwie >>>

Prawica już błędnie przypisała baner politykom KE. - Idą po adopcje dzieci przez homoseksualistów. Nawet transparenty mają w tle... - napisał na Twitterze Dominik Tarczyński z PiS. Prawicowa blogerka Kataryna stwierdziła z kolei: "Protip. Na ostatniej prostej kampanii wyborczej nie wrzucaj zdjęć z postulatami adopcji dzieci przez LGBT". Na Twitterze krąży zdjęcie, na którym widać Grzegorza Schetynę, Donalda Tuska i Katarzynę Lubnauer, a w tle wspomniany baner. Zdjęcie zamieściła na swoim Twitterze sama Koalicja Europejska:

Kolejny protest działaczy LGBT

To nie pierwszy protest działaczy LGBT, mający na celu przypomnienie, że w Polsce wciąż nie są respektowane ich prawa. Wcześniej głośny był happening podczas Marszu Wolności w 2017 roku. 

Twórcy filmu "Artykuł Osiemnasty" i działacze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza pojawili się na marszu z transparentem "Nie ma wolności bez równości" i tęczowymi flagami. Kiedy udało im się dostać przed polityków opozycji, doszło do przepychanki. - Gdzie są związki Schetyna? Nie jesteśmy ślepą uliczką! - krzyczeli działacze. Z ich relacji wynika, że zostali zwyzywani od marginesu, a jedna z osób splunęła w ich stronę. Grzegorz Schetyna później zadeklarował, że po wyborach powinno się rozpocząć rozmowę o związkach partnerskich.

Więcej o:
Komentarze (182)
Protest na marszu Koalicji Europejskiej. "Małżeństwa, adopcje, prawa LGBT+"
Zaloguj się
 • korekta

  Oceniono 52 razy 26

  Tęczowi, zawalczcie o wypowiedzenie konkordatu, o świecką szkołę, neutralną przestrzeń publiczną. Bo płacz, że kler was nie chce akceptować to nie jest droga do waszych praw.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 15

  działaczom LGBT się chyba pomyliła manifa KE z meetingiem Wiosny :-)
  PO to także klerykały tylko nie takie wsiowe i paździerzane jak Pedofile i Spółka...
  dlatego należy zdaje się zapomnieć o tych którzy rządzili naszym pięknym krajem przez ostatnie 25 lat...
  i wybrać kogoś kto naprawdę wypowie konkordat a nie tylko będzie lajkował film Sekielskich na tłiterze

 • cezar85

  Oceniono 41 razy 13

  prawicowiec traktuje policjanta nożem w plecy, księża gwałcą polskie dzieci

  ale to LGBT zagraża nam najbardziej... no i ten, no.... islam

 • viaac

  Oceniono 29 razy 11

  Naczytałem się frondy i różnych prawicowych mędrców i teraz nie wiem, skąd w Polsce mniejszości seksualne, skoro rząd zwalcza propagandę homoseksualną, mamy religię w szkołach i brak edukacji seksualnej? To jak to?

 • areyoubetter

  Oceniono 27 razy 9

  Uważam, że frakcja tęczowa mogłaby sobie dać spokój czasami i powalczyć najpierw o rzeczy podstawowe, takie jak szacunek dla demokracji i konstytucji. Wkurza mnie to, że gdy organizatorzy manifestacji proszą wyraźnie o nieprzynoszenie emblematów partyjnych, to do LGBT to nie dociera. Zawsze są fagi tęczowe, ich interes jest najważniejszy, kurna.

 • gnago

  Oceniono 9 razy 7

  Sprawdźcie w słowniku znaczenie słowa dyskryminacja bo na razie nie oznacza to pozbawienia przywilejów. W dodatku kretynizmem jest różnicowanie ludzi wg preferencji seksualnych!!!!!

 • charlie11

  Oceniono 17 razy 7

  Ciekawa ewolucja. 15-20 lat temu chciano "tylko" zwiazki partnerskie. Ci, ktorzy ostrzegali przed przyszlymi zadaniami adopcyjnymi (taki sam schemat byl stosowany na Zachodzie), byli wysmiewani. No i prosze. Minelo dwadziecia lat i widac kto mial racje. Nie oceniam, ale stwierdzam fakt

 • korekta

  Oceniono 13 razy 5

  Nie możemy mieć prawa do wszystkiego. W każdej sferze są ograniczenia, dyskryminacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX