Korwin-Mikke chce koalicji z Kaczyńskim. Poseł PiS: możliwe rozmowy z Konfederacją

Do Parlamentu Europejskiego Janusz Korwin-Mikke idzie z narodowcami, jako Konfederacja. Jak zdradza w rozmowie z "Super Expressem", ma już plan na jesienne wybory do Sejmu. Uśmiecha się do PiS i Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

- Nie odmówię Kaczyńskiemu - mówi "SE" Janusz Korwin-Mikke. Deklaruje, że po jesiennych wyborach jest gotów stworzyć koalicję z PiS.

Poseł Marek Ast z partii rządzącej powiedział dziennikarzom, że rozmów koalicyjnych z Korwinem jego ugrupowanie nie wyklucza, bo jest otwarte na rozmowy z formacjami, które "podzielają ich wartości". - Jeśli nie będziemy mieć większości w przyszłym Sejmie, to myślę, że z Konfederacją, z Januszem Korwin-Mikke jest możliwa koalicja - stwierdził Ast.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, zaś do polskiego parlamentu na jesieni (nie ma jeszcze ustalonej daty). Według kwietniowego sondażu, publikowanego także przez "Super Express", jeśli po wyborach do Sejmu dzisiejsza Koalicja Europejska weszłaby w koalicję z Wiosną Roberta Biedronia, to mogłyby zagrozić PiS-owi