Jarosław Kaczyński poparł komisję ws. pedofilii, ale nie tylko w Kościele. "Oscar nie uchroni"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć powołanie komisji, która zbada sprawę pedofilii - ale nie tylko w Kościele, a we wszystkich środowiskach.
Zobacz wideo

Podczas konwencji wyborczej w Łodzi Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS popiera Kościół, ale to nie znaczy, że toleruje patologię w jego strukturach.

Jarosław Kaczyński w Łodzi: PiS walczy z pedofilią

- Próbuje się wmówić, że to Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialna za pedofilię, podczas gdy to właśnie PiS od kilkunastu lat walczy o zaostrzenie kar za tego rodzaju przestępstwa - mówił Kaczyński. Podkreślił, że pedofile będą karani niezależnie od ich zawodu i statusu społecznego. - PiS jednoznacznie stwierdza, że ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za tego rodzaju zbrodnie - powiedział prezes PiS.

Większe kary za pedofilię

W czwartek późnym wieczorem Sejm uchwalił rządowy projekt nowelizacji kodeksu karnego. Opozycja nie wzięła udziału we głosowaniu. Nowelizacja zakłada zaostrzenie kar między innymi za pedofilię. Za szczególnie brutalne przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom będzie groziło nawet do 30 lat więzienia. W szczególnych przypadkach zostanie wprowadzona możliwość skazania na bezwzględne dożywocie, a także bez warunkowego zawieszenia kary. Dodatkowo w tzw. rejestrze pedofilów pojawią się informacje o zawodzie skazanych.

Więcej o:
Komentarze (372)
Jarosław Kaczyński poparł komisję ws. pedofilii, ale nie tylko w Kościele. "Oscar nie uchroni"
Zaloguj się
 • pepper-salt

  Oceniono 83 razy 69

  O pedofilii w innych środowiskach wiemy, nie trzeba żadnej komisji! Jeżeli delikwent jest złapany i udowodni mu się przestępstwo, nikt jego pedofilii nie ukrywa, nie przenoszą go do innego miasta czy miejscowości, idzie do kicia. Sprawa jest jasna i prosta. Co innego z pedofilią w Kościele, tam się te rzeczy ukrywa, zamiata pod dywan, tuszuje się i rzadko kiedy delikwent staje przed sądem! Tam potrzebna jest komisja, ale bezstronna, złożona z członków różnych dziedzin i środowisk. Więc o czym ten mały hitlerek bredzi?!

 • montagnes44

  Oceniono 66 razy 46

  Jasne, murarze też są zawodem zaufania publicznego i ich także trzeba prześwietlić, sprawdzić ich archiwa, odsunąć od pracy z dziećmi. Brawo pisbolszewicy.

 • falbor

  Oceniono 56 razy 38

  Po słowach "kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę" Jarosław "Zbawiciel" Kaczyński nie ma moralnego prawa do wypowiadania się nt. walki z pedofilią w KK! Niech milczy i nie przeszkadza, to może ludzie zapomną!!

 • jackanapes

  Oceniono 54 razy 36

  To jest oczywista oczywistość.
  Zwłaszcza środowisko murarzy wymaga dogłębnej penetracji. Posypie się mit o nieskalanej kielni.

 • cezaryk

  Oceniono 46 razy 30

  Akcja: rozmywanie problemu.

 • wujojano

  Oceniono 40 razy 22

  Kaczyński chce komisji, która zajmowałaby się nie pedofilią w Kościele, lecz biciem piany na temat "pedofilii" Żyda Polańskiego, ku uciesze naziolków, których jako jedynych kręci ten temat.

 • stachkaz47

  Oceniono 34 razy 20

  Pedofile wśród murarzy są chronieni przez społeczeństwo?????
  A to stary CAP- jest zakłamany do szpiku kości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX