Ziobro na konferencji na temat pedofilii obok nagrania Tuska. "Stoją po stronie pedofilów"

Opozycja wylewa "krokodyle łzy" w sprawie pedofilii, a kiedy przychodzi moment weryfikacji ich intencji, to "stoją po stronie pedofilów" - mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przypomniał nagranie z Donaldem Tuskiem, kiedy ten jako premier zapowiadał kastrację farmakologiczną skazanych.
Zobacz wideo

Sejm po burzliwej debacie i w trybie ekspresowym przyjął nowelizację Kodeksu karnego, który m.in. zaostrza kary za przestępstwa pedofilskie. Opozycja krytykowała ustawę i nie poparła jej, a partii rządzącej zarzucała chronienie księży pedofilów i manipulacje. PiS oskarżało PO, że ta nie chce chronić dzieci i sprawę wykorzystuje politycznie. Po posiedzeniu Sejmu minister sprawiedliwości zwołał konferencję prasową, na której wystąpił obok nagrania Donalda Tuska i atakował PO za "stanie po stronie pedofilów".

Zbigniew Ziobro wszedł na piątkową konferencję prasową z uśmiechem i zagaił: Chyba znam tego pana, wiecie kto to jest? Na ekranie znajdowało się nagranie z Donaldem Tuskiem. Zanim minister i jego zastępca Marcin Warchoł zabrali głos, puszczono nagranie z konferencji Donalda Tuska. Na konferencji w 2008 roku ówczesny premier mówił, że chciałby, żeby w Polsce wprowadzono kastrację chemiczną jako element wyroku za przestępstwa pedofilskie. Po tym Ziobro powiedział, że "oszustów można poznać po owocach". 

Ziobro: Kolejna dezercja Platformy Obywatelskiej w sprawie walki z pedofilią

- Mistrzami tego rodzaju zagrywek, które niewiele mają wspólnego z prawdą, a oszustwem, są przedstawiciele partii tego pana. Jego słowa dziś brzmią niezwykle wymownie z tą obłudą, którą widzieliśmy w Sejmie - powiedział minister sprawiedliwości. Zarzucał, że politycy opozycji przedstawiają się jako "najwięksi obrońcy dzieci skrzywdzonych przez pedofilów", choć - jego zdaniem - nie idą za tym konkretne czyny. Mówił, że w czasie rządów PO-PSL dzisiejsza opozycja odrzuciła jego projekty m.in. zaostrzające kary za przestępstwa pedofilskie. 

- Jaki jest rezultat? Czy widzieliście państwo wykastrowanego pedofila? Czy widzieliście projekt, który zostałby przez Platformę Obywatelską złożony? Możecie bardzo wytężać wzrok, ale go nie zobaczycie, zapewniam was. 

- mówił Ziobro. Wymieniał głosowania, w których PO oddała głos przeciw zmianom prawa związanym z ściganiem i karaniem za pedofilię, w tym tzw. rejestr pedofilów. Zarzucał też, że w 2015 roku przy nowelizacji Kodeksu karnego PO nie zaostrzyła kar za przestępstwa pedofilskie, a skróciła okres przedawnień przestępstw, w tym pedofilskich. Oskarżał, że oburzenie na sprawę pedofilii w Kościele to "krokodyle łzy". - Kiedy przychodzi moment weryfikacji ich intencji, to stoją - można powiedzieć - po stronie pedofilów. Bo pedofile są na pewno bardzo niezadowoleni, że to prawo zostało wczoraj przyjęte. Mogą się bać - mówił Ziobro. "Kolejna dezercja Platformy Obywatelskiej w sprawie walki z pedofilią" - napisał na Twitterze. 

Myrcha zarzuca ministrowi "arogancję i obłudę" 

Do konferencji Ziobry odniósł się na Twitterze poseł PO Arkadiusz Myrcha. Wymienił szereg zmian w prawie, jakie przeprowadziła koalicja PO-PSL w sprawie przestępstw pedofilskich: zaostrzenie kar za pedofilię (zmiana kodeksów z 2010 roku, która sklasyfikowała gwałt pedofilski jako zbrodnię), nowe przestępstwa związane z pedofilią (publiczne propagowanie pedofilii, uwodzenie osób poniżej 15 roku życia przez internet - także od 2010 roku), wprowadzenie obowiązku niekaralności wychowawców i opiekunów (weszło w życie w 2014 roku).

"A może minister Ziobro zapominał też, jak w 2013 r. została uchwalona tzw. 'ustawa o bestiach'? 
Ile trzeba mieć w sobie arogancji i obłudy, by gadać takie głupoty jak minister Ziobro" - komentował w kolejnym wpisie Myrcha. Nawiązał do prowadzonej w 2013 roku, za rządów PO-PSL "ustawy o bestiach", która umożliwia na mocy decyzji sądu zastosować już po odbyciu kary nadzoru lub przymusowego umieszczenia w specjalnym ośrodku osób z zaburzeniami psychicznymi, które stwarzają zagrożenie dla innych.

Zobacz wideo