Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Konwencja PiS dziś w Łodzi, w niedzielę w Krakowie

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała o najbliższych konwencjach PiS. Regionalne spotkania z wyborcami odbędą się w piątek 17 maja w Łodzi oraz w niedzielę 19 maja w Krakowie.
Zobacz wideo

Beata Mazurek o nadchodzących konwencjach Prawa i Sprawiedliwości poinformowała za pośrednictwem Twittera. Rzeczniczka zapowiedziała, że w obydwu wydarzeniach udział wezmą premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wybory do Europarlamentu 2019. Konwencje wyborcze PiS w Łodzi i Krakowie

O szczegółach dzisiejszej konwencji informuje "Dziennik Łódzki". Według informacji portalu spotkanie Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w piątek 17 maja o godzinie 18 w Hotelu Andels. "Piątkowa konwencja nie dość, że odbędzie się w najbardziej ekskluzywnym hotelu w Łodzi i województwie, to zgromadzi aż 800 działaczy partii z regionu" - czytamy. Najważniejszym punktem konwencji będą przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Po ich wystąpieniach zaprezentowani zostaną kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z okręgu łódzkiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Prawo i Sprawiedliwość w losowaniu Państwowej Komisji Wyborczej otrzymało listę numer 4. Partia z okręgu łódzkiego wystawiła dziesięciu kandydatów, a są to: Witold Waszczykowski, Joanna Kopcińska, Urszula Krupa, Beata Dróżdż, Grzegorz Wojciechowski, Marlena Sagan, Wojciech Rudalski, Krzysztof Szymczyk, Alicja Antczak oraz Beata Mateusiak-Pielucha. Pełna lista kandydatów startujących do Parlamentu Europejskiego z województwa łódzkiego znajduje się tutaj.

Konwencja PiS w Krakowie odbędzie się z kolei w niedzielę 19 maja o godzinie 11 na hali Cracovii. Z list Prawa i Sprawiedliwości okręgów małopolskiego i świętokrzyskiego startują: Beata Szydło, Ryszard Legutko, Patryk Jaki, Dominik Tarczyński, Włodzimierz Bernacki, Barbara Bartuś, Elżbieta Duda, Michał Cieślak, Arkadiusz Mularczyk i Anna Krupka. Pełne listy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z tego okręgu dostępne są na gazeta.pl.

Więcej o: