Lublin: Wojewoda Przemysław Czarnek przyznał medale za walkę z LGBT. "Homoseksualizm przyczyną pedofilii"

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przyznał wyróżnienia przedstawicielom dziewięciu samorządów, które wyraziły sprzeciw wobec "ideologii LGBT". W swoim wystąpieniu polityk odniósł się także do filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" sugerując, że homoseksualizm jest przyczyną pedofilii u księży.
Zobacz wideo

W czwartek w urzędzie wojewódzkim Przemysław Czarnek wręczył przedstawicielom dziewięciu samorządów "Medal Wojewody" za sprzeciw wobec "ideologii LGBT". Jak podaje Onet.pl wojewoda miał podziękować samorządowcom, którzy "opowiedzieli się za dobrem rodziny" i nie poparli "ideologii LGBT, która jest sprzeczna z Konstytucją RP".

Przemysław Czarnek podczas wystąpienia przed wręczeniem odznaczeń podkreślił, że od dłuższego czasu w Polsce dochodzi do "próby rozbicia jedności narodu". Wojewoda znalazł także winnego tej sytuacji: "To szatan. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, to uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród".

Ponadto polityk wypowiedział się także na temat filmu Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Czarnek przyznał, że należy znaleźć przyczynę takiego zachowania księży, ponieważ tylko w ten sposób będzie można ochronić dzieci przed zbrodniami. Wojewoda jest jednak zdania, że rzetelne rozmowy na ten temat nie mogą obyć się bez rozważenia, czy homoseksualizm księży nie jest główną przyczyną pedofilii w Kościele - "Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele".

Lublin. Medale za walkę z LGBT - homoseksualizm księży główną przyczyną pedofilii w Kościele? 

Odznaczenia otrzymali przedstawiciele: Sejmiku Województwa Lubelskiego, powiatu Świdnickiego, Ryckiego, gminy Mełgiew, Zakrzówek i Wilkołaz oraz miasta Świdnik, Ostrów Lubelski i Urzędów. Według oficjalnej strony Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie medale zostały wręczone: "za podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję  'Samorząd wolny od ideologii LGBT',  kultywowanie myśli Św. Papieża Jana Pawła II wzywającego do 'przeciwstawienia się wszystkiemu,  co uwłacza ludzkiej godności  i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa'  oraz do promowania cywilizacji życia, wbrew szerzącej się kulturze śmierci, stanowiącego  jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata".

Akcja "Samorząd wolny od ideologii LGBT" została zainicjowana przez radnych regionu lubelskiego po tym, jak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+. Zgodnie z nią, samorządowcy mają dążyć do ochrony rodzin i sprzeciwiać się "ideologii gender". Jako pierwszy stanowisko to przyjął powiat świdnicki. Później, podczas kwietniowych obrad sejmiku województwa lubelskiego doszło do uchwalenia stanowiska sprzeciwu wobec ideologii LGBT. Za przyjęciem uchwały głosowało 24 radnych z Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeciwni byli tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej - Bożena Lisowska, Krzysztof Komorski i Krzysztof Grabczuk.

Wojewoda Czarnek pozwany za słowach o "dewiacjach i wynaturzeniach"

Wojewoda Przemysław Czarnek został pozwany za swoje słowa na temat organizacji Marszu Równości w Lublinie. Na swoim kanale na YouTubie umieścił nagranie, w którym stwierdził, że wydarzenie "promuje zboczenia, dewiacje i wynaturzenia". Powiedział również, że "takie obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe".

Zgodnie z ugodą sądową miał przeprosić urażonych, ale już dzień później oświadczył, że "nikogo nie przeprasza za ani jedno słowo". - Wojewoda chyba sam nie wie, czego chce, zachowuje się irracjonalnie - komentował w rozmowie z Gazeta.pl Bartosz Staszewski, organizator lubelskiego Marszu Równości, który pozwał Czarnka za zniesławienie.

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne: Pedofilia nie ma związku z orientacją

Polskiego Towarzystwo Seksuologiczne w ubiegłym roku wydało stanowisko na temat rzekomego związku pedofilii z jakąkolwiek orientacją seksualną:

W odpowiedzi na szerzącą się w debacie publicznej dezinformację, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne pragnie dokonać rozróżnienia dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualizm i pedofilia. Homoseksualność jest to pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób tej samej płci, analogicznie jak heteroseksualność stanowi pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób płci odmiennej. Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a więc do cielesnych cech dziecięcości. Czyn pedofilny rozumiany jest jako zabronione prawem seksualne wykorzystanie dziecka poniżej lat 15 przez osobę pełnoletnią. Należy podkreślić, że – identycznie jak sama w sobie heteroseksualność - również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci.
Zobacz wideo
Więcej o: