Schmidt i Nitras mogą zostać ukarani za wykroczenia. Sejm uchylił im immunitety. "Pomówienia"

W czasie czwartkowego posiedzenia Sejm zgodził się, by pociągnąć do odpowiedzialności karnej Joannę Schmidt z Teraz! i Sławomira Nitrasa z PO. Posłance zarzuca się nielegalne wwiezienie dwóch osób w bagażniku na teren Sejmu, zaś posłowi zwyzywanie i szarpanie działacza pro-life.
Zobacz wideo

Joanna Schmidt ma zostać ukarana za to, że wwiozła w bagażniku swojego auta Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza z Obywateli RP, którzy mieli czasowo zawieszone prawo wstępu na teren Sejmu. Pierwszy wwozić działaczy miał Ryszard Petru, ale gdy mu się nie udało, zrobiła to Schmidt.

Wniosek o ukaranie posłanki za wykroczenie drogowe i narażenie ludzkiego bezpieczeństwa złożył komendant główny policji. Już na początku kwietnia komisja regulaminowa uznała, że można jej uchylić immunitet.

Sławomir Nitras - awantura z działaczem pro-life

Sejm opowiedział się także za tym, by ukarać Sławomira Nitrasa za wydarzenia, które miały miejsce w listopadzie 2018 roku. Jak widnieje we wniosku oskarżyciela prywatnego Daniela Wachowiaka, poseł miał go zwyzywać, szarpać i uderzyć w dłoń. Nitras rzekomo użył określeń "gnoje", "gówniarz", "dureń" i "banda psycholi".

Do zdarzenia miało dojść w trakcie interwencji policji wobec osoby zakłócającej legalne zgromadzenie Fundacji "Pro Prawo do Życia". Adwokat powoda dodaje, że wszystko zostało nagrane. Jak zaś relacjonowała sama Fundacja:

Mimo upomnień policji, poseł Nitras lekceważąc prawo, próbował oddalić się z kobietą, powtarzając, że nie było żadnego zakłócenia zgromadzenia i sprzeciwiając się funkcjonariuszowi, który chciał kobietę wylegitymować. (…) Ostatecznie, mimo długotrwałych sprzeciwów ze strony posła Sławomira Nitrasa, kobieta, która zakłóciła przebieg zgromadzenia została wylegitymowana.

Sławomir Nitras podkreśla, że to pomówienia. Stanowczo podkreśla, że nie był na żadnej demonstracji, a jedynie rzucił się na pomoc kobiecie szarpanej przez dwóch młodych mężczyzn. Miał zrobić to na jej wyraźną prośbę.

Decyzję o skierowaniu wniosku o ukaranie Nitrasa podjęto na zamkniętym posiedzeniu, której przewodniczącym był Włodzimierz Bernacki z PiS. Jak relacjonuje wp.pl, Nitras nie był obecny na posiedzeniu, które odbyło się mimo tego że wysłał wcześniej zawiadomienie do prezydium. Informował, że nie może się zjawić ze względu na wykonywane obowiązki, a przez to, że dostał zawiadomienie zbyt późno nie zdążył wyznaczyć pełnomocnika. Zdaniem przewodniczącego komisji wniosek Nitrasa był "bezzasadny".

Więcej o:
Komentarze (110)
Schmidt i Nitras mogą zostać ukarani za wykroczenia. Sejm uchylił im immunitety. "Pomówienia"
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 60 razy 44

  A marszałek, wokół którego pojawił się smród, , w związku z tym, że ponoć dymał 14 latkę, prowadzi obrady i pluje w twarz społeczeństwu.

 • falbor

  Oceniono 45 razy 31

  A co tam słychać w sprawie zawiadomienia Birgfellnera? Będzie jakieś śledźtwo, albo chociaż odmowa wszczęcia, czy już tak po wieki wieków prokuratura będzie badać tę sprawę?!

 • kemor234

  Oceniono 38 razy 26

  Wyrażam głęboką nadzieję, że to już ostatnie podrygi bezczelnych i mściwych ...

 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 20

  JEDNA STRONA MEDALU (del 3 av 6)
  Pod bacznym i czujnym okiem, zarówno Rydzyka i Episkopatu, jak i Sobiepanka-zwykłego posła, społeczeństwo polskie zostało podzielone na dwa ozobozy, ziejące do siebie nienawiścią .
  Język ‘milości’ (czytaj hejtu, nienawiści) jaki zainaugurował JK, tuż tuż po katastrofie (do której sam, wraz z pracownikami Kancelaii Lecha, doprowadził), stał się językiem powszechnym w całej Polsce, i internecie także. Ja sama świadomie i nader często z niego korzystałam, choć był mi obcym, zanim wstąpiłam do tego klubu dyskusyjnego.
  Nie koniec na tym.
  Nienawiść i podział społeczeństwa, stały się faktem, ‘gościem’ naszego codziennego życia wszedzie i o każdej porze dnia i nocy, podsycanym, ‘dokarmianym’systematycznie i regularnie przez frakcje rządzacą i z ambon kościelnych oraz ich armie sympatyków i satelit (czytaj; wacholstwo korwino-kukizowe, naziolstwo, kibole, trollownia szefer-nackera, bogobojne mohery i inne służebnice ‘pańskie’, czyli rydzo-episkopatowe, typu; Sobecko- Godeckie- Kepy i inne Elbanowskie, mm, mm...)
  Nie tylko!
  • Stworzono opłacaną internetewą, armię trolli, z celem wsparcia dla własnych szeregów,z jednoczesnym ‘zaduszeniem’, niweczenieniem, ‘oblewaniem hejtem’ opornych, opozycyjnych, inaczej myślących niż PiS i disiejszy Kościół.
  • Fabrykowanie ‘taśm prawdy’ z nagrywaniem nielegalnych podsłuchów rozmów prywatnych, stało się ‘normalnością ’
  • Zamachy, te urojone smoleńskie i autentyczne stały się ‘cyklicznymi’
  • Prześladowanie opozycji w Sejmie, z jednoczesnym pisowską , nową legislacja, są na porządku dziennym
  • Prześladowanie demonstrantów, tudzież inaczej myślących niż PiS, stało się normą
  • Morderstwa urojone, te smoleńskie -cykliczne, zaczynają prowokowac do morderstw autentycznych - prezydent Gdanska
  • Do parlamentu wpuszczono nazioli, którzy głoszą swoje prawdy i tu i tam ( z ambon).
  • Inni obchodzą bezkarnie urodziny Hitlera, wieszają i popalają kukły Żydów i polityków opozycji, pod troskliwym okiem bossa mafii srebrzystej, niejakiego Kaczyńskiego i jego prawej ręki, PG-sprawiedliwego Ziobry oraz nadgorliwego złodzieja, rozbójnika marszałko-ministra Brudzińskiego, tudzież mięczaka
  Płaszczaka, z zadowalającą aprobatą całego PiS-u, Kościoła oraz ich elektoratów
  • Ogrodnik, wykorzystujący nieletnie ukraińskie dziewczyny z trafficking, stosujący gansterskie metody wykonywania swojej roli w Sejmie, niejaki Kuchciński, stał się najważniejszym marszałkiem Polski, bowiem skutecznie zamyka całkowicie głos całej opozycji i nie dopuszcza jej do głosu i wymusza przyspieszone głosowania
  • Pajac z pałaca, niejaki Duda,pozujący na prezydenta Polski, po nocach, oprócz ‘parania się w internecie z ‘ruchadłem leśnym’, notorycznie podpisuje, to co mu wolski dyktator na poczekaniu sfabrykuje
  • PG- sprawiedliwy gangster, niejaki Ziobro, sadysta prześladujacy lekarzyz pobudek osobistych, wymienia prawników na sforę ‘psów gonczych’ słżuących wiernie wolskiemu Al Capone i tworzy nowe kacze prawo, nak każde zawołanie bossa tej mafii.
  • Mafiaboss, choć zwykły poseł,zawlaszcz nie tylko rdzenna historie Polski ale i Polse, by ‘zasiedlic ja pomnikami brata bliznia i wiezami im podobnymi. Stał się dyktatorem, który wespół z dyktatorami Kościoła; Episkopatem i Rydzykiem, trzęsa całą Polska, wg własnych upodobań i zapotrzebowań. Jednoczesnie trzymając siebie samych i swoje armie słgusow pod ‘wspólnym parasolem bezpieczeństwa’

 • spamboy

  Oceniono 25 razy 17

  A jak się ma immunitet developera?

 • kemor234

  Oceniono 31 razy 17

  Czegoś nie kumam.
  Ksiądz, podejrzewany o krzywdzenie nieletnich dzieci, decyzją swoich przełożonych nadal "pełni posługę", a śledztwo nie jest wszczynane. I o to jest awantura. O ignorowanie Państwa i prawa.
  Może w końcu ktoś nam wyjaśni, jak to jest z Kuchcińskim, bo sprawy wyglądają podobnie. Jest podejrzenie, śledztwa nie ma ...

 • sowielustro

  Oceniono 22 razy 12

  Poseł Nitras powinien dostać pochwałę, a nie zarzuty za powiedzenie kilku słów prawdy temu dziwolągowi. Działacze anti-choice (zwani również pro-life), to zbrodniarze kupczący cudzym cierpieniem, bólem i poświeceniem a jednocześnie broniący i ochraniający a nawet stawiający pomniki gwałcicielom, pedofilom i zwyrodnialcom katującym swoje rodziny. Czynią to wyłącznie dla osiągnięcia własnego tzw. zbawienia, czyli ezoterycznego przekonania o prawdziwości starożytnych legend, podań, baśni i przypowieści. Czynią to zawsze cudzym kosztem i do wyimaginowanego raju chcą się doczołgać na czyiś plecach. Podli ludzie, bez sumienia i bez refleksji, tak jaki ich polityczni patroni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX