Ryszard Legutko: To nie pedofilia a "lawendowa mafia" jest głównym problemem Kościoła

- Drażni mnie ten fałszywy język. Pedofilia to jest jedna sprawa, a druga to jest istnienie lawendowej mafii w Kościele - mówił europoseł PiS Ryszard Legutko w "Minęła 20" na antenie TVP Info. Przekonywał, że poprawność polityczna związana z ruchem LGBT uniemożliwia właściwe nazwanie problemów Kościoła, a problemy te są w istocie związane z homoseksualizmem i "lawendową mafią".
Zobacz wideo

W środę prof. Legutko kontynuował swoje komentarze nt. homoseksualizmu i pedofilii w polskim Kościele.

Legutko: jesteśmy szantażowani przez ideologię LGBT

- Ideologia homoseksualna jest w tej chwili rzeczą świętą, nawet PE wywiesił flagę tęczową i inne instytucje to robią - stwierdził europoseł podczas rozmowy w programie "Minęła 20" TVP Info.

- Jeżeli ksiądz potępia czyn naganny i okazuje się homoseksualistą, to żeby go skazać i potępić nie można go nazwać homoseksualistą, więc nazywa się go pedofilem. Jesteśmy szantażowani przez tę ideologię i my, sądy i instytucje prawa, media także, dlatego trzeba mówić wyraźnie i jasno o co w tym wszystkim chodzi - zadeklarował Legutko.

Legutko: problemem Kościoła jest "lawendowa mafia"

W dalszej części wywiadu europoseł odnosił się do rządowego projektu dotyczącego m.in. zaostrzenia kar dla pedofilów

- Istnieje taka obawa, że celebrytom czy innym ważnym ludziom może się upiec - co widzieliśmy w przypadku reakcji na to co działo się z Romanem Polańskim - rzucił Legutko, po czym stwierdził, że ustawa będzie skuteczna. Według profesora problem polskiego Kościoła nie dotyczy jednak samej pedofilii.

- Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm - oświadczył polityk. - Te ofiary to są w dużej mierze chłopcy i księża o skłonnościach homoseksualnych. To jest ta mafia lawendowa, jak to się mówi, z która niesłychanie trudno walczyć nawet w Polsce. Mówił o tym ks. Isakowicz Zaleski, mówił o tym abp Hoser. Jeżeli są przypadki pedofilii, a są, to oczywiście podpadają pod tę ogólną kategorię - wyjaśnił. 

Więcej o: