Eurowybory. Projekt dot. ustawy 447 zdjęty z obrad Sejmu. Winnicki: Chcecie sprzedać Żydom Polskę

Wybory do Europarlamentu 2019. Projekt ustawy Kukiz'15 dotyczącej tzw. "roszczeń żydowskich" został zdjęty z porządku obrad Sejmu. Po tej decyzji poseł Konfederacji Robert Winnicki w mocnych słowach zaatakował Prawo i Sprawiedliwość: - Chcecie sprzedać Żydom Polskę! To jest granda.
Zobacz wideo

W środę w Sejmie doszło do awantury po tym, gdy projekt Kukiz'15 dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 został zdjęty z porządku obrad posiedzenia Sejmu.

- W związku z tym, że marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów, opinii do ustawy Kukiza w związku ze sprawą roszczeń, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu. Obrady Sejmu zostały skrócone. Będą trwały dwa dni - oświadczyła na konferencji prasowej po zakończeniu Konwentu Seniorów wicemarszałek Beata Mazurek.

Winnicki: PiS zamierza płacić Żydom ogromne roszczenia majątkowe

Decyzja PiS wzburzyła środowiska radykalnej prawicy, które na groźbie żydowskich roszczeń, budują swój polityczny kapitał w wyborach do Parlamentu Europejskiego

- Zwracam się z prośbą o przerwę i wyjaśnienie, dlaczego z porządku dziennego obrad zniknął punkt na temat ustawy o mieniu bezdziedzicznym - powiedział poseł Konfederacji Robert Winnicki po wejściu na sejmową mównicę. - To jest świadectwem tego, że PiS zamierza płacić Żydom ogromne roszczenia majątkowe, które dzisiaj są artykułowane w Stanach Zjednoczonych i Izraelu - oświadczył narodowiec.

W odpowiedzi marszałek Kuchciński wyłączył Winnickiemu mikrofon. Poseł nie opuszczał jednak mównicy i przekonywał, że jego wniosek formalny dotyczy porządku obrad, więc jest zasadny. Marszałek Sejmu pozostał niewzruszony.

- Chcecie sprzedać Żydom Polskę! To jest granda. Łamiecie prawo - skwitował wzburzony Winnicki, po czym opuścił mównicę.

Dworczyk: Prowadzona jest brudna gra wokół tej problematyki

Do decyzji o zdjęciu projektu Kukiz'15 z porządku obrad posiedzenia Sejmu odniósł się Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich dniach była prowadzona brudna gra wokół tej problematyki - oświadczył polityk. - W tę grę wpisuje się zmiana składu delegacji rządowej Izraela, która decyzją rządu PiS, została odwołana. Podobnie różne środowiska starają się w ostatniej fazie, bardzo gorącej fazie kampanii politycznej, wykorzystywać cynicznie tę sprawę u nas w kraju i na forum międzynarodowym - wyjaśniał Dworczyk, po czym dodał - Został wczoraj zaatakowany polski ambasador w Tel Awiwie. Polskie MSZ zażądało wyjaśnień. Polski rząd oczekuje ukarania sprawcy tego ataku, a pani ambasador Azari została wezwana do MSZ-u w dniu dzisiejszym - mówił Dworczyk.

- Tak jak mówił prezes Jarosław Kaczyński, jak mówił premier Morawiecki, rząd polski nikomu żadnych odszkodowań nie będzie płacił. Jedyne roszczenia, jedyne odszkodowania może mieć Polska jako ofiara II wojny światowej. To naród polski, to Polska, poniosła gigantyczne straty w czasie tego konfliktu. Co najwyżej my możemy mieć słuszne oczekiwanie rekompensat - zapewnił minister.

Więcej o:
Komentarze (315)
Eurowybory. Projekt dot. ustawy 447 zdjęty z obrad Sejmu. Winnicki: Chcecie sprzedać Żydom Polskę
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 92 razy 46

  Winnicki, oczywiście, plecie bzdury, ale fajnie jest widzieć PiS pod ostrzałem z broni, której sam namiętnie używał. Co więcej, Winnicki jest jednym z talibów, którzy urośli w siłę dzięki PiSowi właśnie.
  Pocieszne. :)

 • falbor

  Oceniono 56 razy 42

  Polska stała się niestety zakładnikiem poddańczej polityki rzadu PiS wobec USA. Obawiam sie, że ustawa 447 też już im zaczyna się "podobać", bo tak chce p.ambasador Mozbacher :(((

 • justas32

  Oceniono 62 razy 34

  1 Zabronić Prezydentowi Dudzie wyjazdu do USA !!! To nie jest czas żeby się płaszczyć. KE powinna ogłosić że polityka wasalna PiS wobec USA nie sprawdziła się.
  2 Przywitać przyjaciół z Izraela masami ludzi z transparentami po angielsku „Wolność dla Strefy Gazy”, „Żydzi precz z Ziem Okupowanych”, „Popieramy Wolną Palestynę”, „Dość morderstw na ludności arabskiej Ziem Okupowanych”, „Iran ma prawo do budowy broni atomowej” …
  3 Oznajmić że prędzej Polska nie kupi od USA ani jednego naboju - niż zapłaci Izraelowi choćby 1 szekla
  4 Poinformować Izraelitów że my w Polsce szanujemy prawo i skoro już raz spłaciliśmy wszelkie ich roszczenia - to drugi raz tego zrobić nie możemy …
  5 Odwołać polskiego ambasadora z Izraela, wydalić Izraelskiego ambasadora z Polski
  6 Natychmiast zlikwidować wszelką współpracę wojskową i gospodarczą z Izraelem
  7 Zawiesić jakąkolwiek współpracę turystyczną – my nie jeździmy do Izraela (bo wojna i niebezpiecznie) a oni już nie przyjeżdżają do Oświęcimia bo nie ma stosunków dyplomatycznych
  8 Przygotować się do likwidacji baz USA w Polsce – nastawić się że będzie nas broniła Unia, trzeba kupić od Francuzów dużo Caracali. Sprzedać wszystkie obecne F-16 (bo nie mamy odkurzaczy do pasów startowych) i kupić samoloty pasujące do polskich warunków jak Dassault albo Gripen.
  9 Uznać że Putinowi wyjątkowo udała się ta prowokacja ...

 • piesnakoty

  Oceniono 43 razy 29

  Ten Fort Trump jeszcze nam wyjdzie bokiem - tak samo jak swego czasu zamek w Malborku.

 • medor5

  Oceniono 45 razy 23

  Norman Finkelstein udzielił Polsce porady, jak należy walczyć z „Przedsiębiorstwem Holokaust”, gdy rozpocznie ono atak na nasz kraj. – Z chwilą, gdy „banda Bronfmana” ruszy do ataku, Polacy powinni zebrać grupę kilkudziesięciu życzliwych Polsce Żydów, ofiar holokaustu, którzy podpiszą się pod całostronicowym ogłoszeniem w „New York Times”, iż rezygnują z jakichkolwiek roszczeń majątkowych wobec Polski. Takich ludzi nie brakuje, sam pomogę w ich znalezieniu, sam się pod tym ogłoszeniem podpiszę. W Izraelu mieszka wielu polskich Żydów, duża ich część myśli tak jak ja. Jest tam prof. Izrael Szahak, dla którego prawda historyczna ma wartość większą niż pieniądze. Takich ludzi trzeba zmobilizować do walki z łotrami spod znaku WJC. Pokazanie światu, że roszczenia WJC są bezzasadne, że nawet ofiary się ich zrzekają, że Światowy Kongres Żydów jest uzurpatorem, że działa bez upoważnienia ze strony ofiar ‐ to ich obezwładni. Innego wyjścia dla Polski nie ma. Traktowanie ich jak partnerów, rozpoczęcie dialogu będzie równoznaczne z przegraną – mówił Finkelstein wiele lat temu.

 • piesnakoty

  Oceniono 38 razy 22

  Sprawa tej ustawy 447 śmierdzi na kilometr. Wygląda na to, że to narodowcy mają rację mówiąc, że politycy, którzy ulegną tej próbie bezpodstawnego wyłudzenia popełnią zdradę dyplomatyczną.

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 29 razy 19

  Niech ktoś mi napisze, że Winnicki nie ma racji tutaj. A potem na tym forum będzie ogromne zdziwienie, że są marsze antysemickie, że ludzie jak Winnicki zyskują coraz co większe poparcie, itp.

 • starszy-65

  Oceniono 39 razy 19

  Jakoś mnie to nie dziwi bo PiS ma ekonomiczne sprawki z Żydami i czerpie z tego duże pieniądze a najwięcej prezes i jego rodzina no bo PiS jest ich własnością i tu koło się zamyka- przynajmniej dla mnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX