Ambasador Anna Azari wezwana przez MSZ w sprawie ataku na Marka Magierowskiego w Izraelu

Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany przed polską ambasadą w Tel Awiwie. W sprawie tej zareagowało już Ministerstwo Spraw Zagranicznych i polski rząd.

Według informacji podanych przez "The Jerusalem Post" Marek Magierowski został słownie i fizycznie zaatakowany przed polską placówką dyplomatyczną w Izraelu. Nagły atak na tyle zaskoczył polityka, że poza słowami brzmiącymi jak "Polak, Polak", nie udało mu się zrozumieć całej wypowiedzi napastnika. Ambasadorowi udało się jednak zrobić zdjęcia sprawcy oraz jego samochodu - dzięki temu został zatrzymany na 90 minut po zajściu. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie, całą sprawę wyjaśnia teraz policja oraz izraelskie MSZ.

Polskie MSZ wzywa ambasador Izraela Annę Azari. Powodem wtorkowy atak na Marka Magierowskiego 

Do ataku odniosło się już m.in. polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rzecznik resortu Ewa Suwara zapewniła, że ambasador nie został poszkodowany w wyniku wczorajszego incydentu, a władze Izraela podjęły skuteczne działania w celu zatrzymania napastnika. Polskie MSZ wystosowało również apel do władz tego kraju o zapewnienie skutecznej ochrony polskim dyplomatom oraz doprowadzenie do ukarania sprawcy ataku na Marka Magierowskiego. Rzecznik potwierdziła także słowa szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, który poinformował media o tym, że do polskiego MSZ została wezwana ambasador Izraela Anna Azari. 

W sprawie ataku na polskiego ambasadora wypowiedział się także Mateusz Morawiecki. Premier za pośrednictwem Twittera napisał: "Jestem bardzo zmartwiony informacjami o rasistowskim ataku na ambasadora Polski w Izraelu. Polska stanowczo potępia ten ksenofobiczny akt agresji. Przemoc wobec dyplomatów i innych obywateli nigdy nie powinna być tolerowana".

Więcej o:
Komentarze (224)
Ambasador Anna Azari wezwana przez MSZ w sprawie ataku na Marka Magierowskiego w Izraelu
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 56 razy 36

  A więc wojna! Wolska zaatakuje Izrael 4 nowymi śmigłowcami (o ile Jojo nie pożyczył na wycieczkę).

 • kumpel_ciorana

  Oceniono 33 razy 13

  Mozna nie lubic PISu, ich romansu z polskimi nacjonalistami i faszyzujacymi kibolami ale w Izraelu to samo robi teraz partia rzadzaca - idealizuje dzieje swojego narodu, wypiera wszystko co psuje patriotyczny obrazek i odwoluje sie do narodowego mesjanizmu i dziejowej misji. Atak na ambasadora to poklosie antypolskiej kampanii mocno ostatnio rozkreconej w izraelskich mediach wedlug ktorej Polacy sa wspolwinni holokaustu i jako antysemici od urodzenia chetnie przylaczyli sie do 'nazistow'. O tej postepujacej nacjonalizcji i mesjanizacji wspomina nawet Zydowski pisarz Yuval Noah Harari w swoich ksiazkach. PIS i polska prawica bedzie wiec machac rekoma z oburzenia ale nie wspomni, ze sama podobnie postepuje.

 • obeznany

  Oceniono 34 razy 12

  Ten żyd napluł na ambasadora. Niezłe jaja.
  Swoją drogą nazywanie tego ataku jako "rasistowski" to też niezłe kolejne przegięcie analfabety matołuszka.

 • falbor

  Oceniono 33 razy 9

  Oj coś mi się boję, że jak p.Mateuszek jeszcze raz albo dwa wspomni o RASISTOWSKIM araku, to zadzwoni p.ambasador Mosbacher i znowu będzie niemiło:(
  Proponuję zostawić politykę zagraniczną DOROSŁYM!!

 • lesnojeziorska

  Oceniono 12 razy 8

  Nie pochwalam. Ale rozumiem.

 • kiesier

  Oceniono 14 razy 8

  To był tamtejszy lokalny patryjota który od władzy dostanie ułaskawienie i po cichu pochwałę.

  W Polsce spalą kukłę Żyda, postraszą w radyju, wywieszą transparent na pielgrzymce do jasnej góry a tam opluli naszego ambasadora. To samo zachowanie na które jest przyzwolenie władzy. Nie widzę żadnej różnicy i nie rozumiem oburzenia władz bo równie dobrze takie oplucie mogło zdarzyć się u nas w stosunku do ambasadora Izraela.

  Takie są efekty tolerowania zachowań rasistowskich. Tyle że władza ma moralność Kalego: jak Klai ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu ukradli to źle.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 28 razy 8

  Kłamca-premier powinien sprawdzić definicję słowa "rasizm".

 • sergw

  Oceniono 10 razy 6

  Wszystko przez nieumiejętnie prowadzoną politykę zagraniczną a właściwie jej brak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX