Eurowybory 2019. Schetyna o sobotnim marszu Koalicji Europejskiej: Pójdziemy razem z Donaldem

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. W sobotę 18 maja ulicami Warszawy przejdzie marsz Koalicji Europejskiej. Organizatorzy zapowiadają, że będzie na nim 50 tys. ludzi. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że na marszu pojawi się Donald Tusk.

Od przejęcia władzy przez PiS każdego maja PO organizuje duże marsze mające jednoczyć opozycję oraz obywateli w sprzeciwie wobec poczynań partii Kaczyńskiego. W tym roku manifestacja wpisze się w kampanię wyborczą Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

Schetyna: Zapraszam wszystkich, którzy chcą europejskiej Polski

Grzegorz Schetyna zapowiedział organizację "wielkiego europejskiego marszu" w stolicy pod koniec kwietnia na konwencji w Poznaniu.

- Zapraszam na wielki marsz, który zorganizujemy 18 maja w Warszawie; zapraszam jako Koalicja Europejska. Zapraszam was z Wielkopolski, z Pomorza i z Podlasia; was nauczycieli i was niepełnosprawnych; was z mniejszości i z większości - mówił Schetyna. Jak dodał, zaprasza wszystkich, którzy "chcą wolnej, europejskiej Polski".

Marsz odbędzie się tydzień przed wyborami do PE

 - Będziemy tam nie tylko jako organizatorzy, jako Koalicja Europejska, ale zaprosimy tych wszystkich, którzy z nami będą chcieli podkreślić, jak ważna jest obecność przy urnach wyborczych 26 maja, jak ważne są te wybory i o czym są te wybory - powiedział Schetyna w Poznaniu.

Marsz, podobnie jak w poprzednich latach, ma przejść ulicą Marszałkowską z placu Bankowego na plac Konstytucji. Organizatorzy zgłosili zgromadzenie na 50 tysięcy uczestników. Obecni mają być wszyscy liderzy porozumienia: Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) oraz Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski z Zielonych. Poza politykami opozycji swój udział w marszu zapowiedzieli znani aktorzy i inne osoby publiczne.

Schetyna: pójdziemy razem z Donaldem

- Pójdziemy razem z Donaldem i z Rafałem. Z Kasią, Małgosią i z Basią. Z Władkiem i z Włodkiem - napisał w środę Grzegorz Schetyna na Twitterze.

Wcześniej o dołączeniu Tuska do marszu poinformował polsatnews.pl, powołując się na dwa źródła. Z drugiej strony "Newsweek" piał, że choć Tusk zaproponował, że wygłosi w trakcie marszu przemówienie, nie wiadomo, czy dojdzie ono do skutku, ponieważ jako szef RE nie może angażować się w spory polityczne. Z formalnego punktu widzenia może wygłaszać bezpłatne wykłady, nie jest jednak jasne czy takie przemówienie na marszu można uznać za wykład.

Jak podaje "Onet", propozycja Tuska miała zaskoczyć szefów Koalicji Europejskiej. Tego typu poparcie ze strony przewodniczącego Rady Europejskiej sugeruje, że nie ogłosi budowy nowej siły politycznej podczas wcześniej zapowiadanego wystąpienia w Gdańsku. Na początku czerwca podczas obchodów 30. rocznicy wyborów do tzw. Sejmu kontraktowego z 4 czerwca 1989 r. w Gdańsku pojawią się trzej byli prezydenci i pięciu byłych premierów.

Więcej o:
Komentarze (127)
Eurowybory 2019. Schetyna o sobotnim marszu Koalicji Europejskiej: Pójdziemy razem z Donaldem
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 35 razy 15

  Ciekawe kiedy PiS zorganizuje swój marsz poparcia dla rządu .
  W tych wyborach i w następnych PiS trzeba ZAORAĆ bo krajowi grozi to co działo się w Niemczech w latach trzydziestych .

 • bopaw1957

  Oceniono 24 razy 10

  Przeżyłem : bolszewizm, komunizm, ....
  Kaczyzm padnie szybciej, jest zbyt prymitywny aby istnieć po minięciu dobrej światowej koniunktury gospodarczej. Wspierający go zdychający KLER tylko ich tym dobije :-).
  Amen

 • damtek

  Oceniono 25 razy 5

  Czy euroentuzjasta Kaczyński też przyjdzie?

 • janrobin2015

  Oceniono 12 razy 4

  To dokladnie jak kiedys 1 majowe wystepy. Grzechu ma w swoim PZPRbis gosci ktorzy to dobrze pamietaja- TW Carex, Miller, Kwachu, Belka, Rosati i wielu innych i wrecz uczesniczyli. Ide o zaklad ze oni napisali scenriusz tej parady.
  Co do hasle to beda trzy:
  - Teraz k.. my
  - Precz z PiS
  - Dla Nas Koryto Plus+
  Oszczednie i pradziwie bo ten zlepek roznych ugrupowan z definicji nie moze miec innych wspolnych puntow programowych poza 3 powyzej.
  Mysle ze w siedzibie SLD znalazly by sie stare plakty ze zdjeciami marksa, engelsa moze nawet lenin i stalin tez bedzie. To jak najbardziej pasuje do tej smiesznej grupy.

 • jan_kowal_zyg

  Oceniono 9 razy 3

  PIS kiedyś miało zorganizować marsz MILIONA. Przyszła 100 pętaków :)

 • tekameka

  Oceniono 4 razy 2

  zauważyliście jak gw zmieniła kolor logo z czerwonego na biało niebieski
  Sowiecką czerwień zmienili na kolory flagi swego kraju

 • korekta

  Oceniono 6 razy 2

  A co słychać u zegarmistrza Nowaka? Nadal tyra za 1000 zł. w swojej prawdziwej ojczyźnie UPAdlinie?

 • paragraf3

  Oceniono 8 razy 2

  zbierzmy się wezmy pały i rozgońmy to szemrane złodziejskie nasienie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX