Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Arkadiusz Mularczyk z PiS pozwany w trybie wyborczym

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Arkadiusz Mularczyk z PiS pozwany w trybie wyborczym przez kandydata Wiosny do Europarlamentu. Jakub Bocheński pozwał posła partii rządzącej za napisanie na plakatach wyborczych, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny.
Zobacz wideo

Zdaniem Jakuba Bocheńskiego z Wiosny działanie Arkadiusza Mularczyka z PiS jest wprowadzaniem wyborców w błąd. - Żeby nie było niedomówień, pan Mularczyk nie dopisał, że jest jedynym kandydatem PiS z Sądecczyzny. To by było prawdą - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Arkadiusz Mularczyk z PiS pozwany w trybie wyborczym

Polityk Wiosny domaga się od Arkadiusza Mularczyka, by usunął plakaty wyborcze, na których pojawia się informacja, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019.

Kandydat PiS odniósł się do zarzutów ze strony polityka Wiosny w TVP. - Ponieważ wiemy, że kampania jest bardzo intensywna, wielu kandydatów prezentuje swoje materiały wyborcze, plakaty, wizerunki na Sądecczyźnie. Chciałbym podkreślić, że jestem jedyną osobą z listy PiS, która startuje z tego regionu - powiedział.

Wyroki w trybie wyborczym zapadaj w ciągu 24 godzin, więc decyzję sądu w tej sprawie poznamy w środę. To pierwszy pozew w trybie wyborczym podczas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2019.

Zobacz wideo
Więcej o: