Koalicja Europejska rośnie w siłę. "Różnimy się, ale łączy nas wiara w Polskę"

Do Koalicji Europejskiej dołączyły kolejne środowiska społeczne i polityczne: Inicjatywa Polska, Unia Europejskich Demokratów, Inicjatywa Feministyczna, Komitet Obrony Demokracji, Wolność i Równość, Wolne Sądy i Socjaldemokracja Polska.
Zobacz wideo

O rozszerzeniu Koalicji Europejskiej o kolejne organizacje poinformowano na zwołanej w tym celu konferencji. - Koalicja Europejska jest coraz silniejsza, nabiera nowej jakości, dołączają przedstawiciele partii, środowisk, organizacji. Uważam, że to jest proces i cieszę się, że możemy wspólnie się cieszyć, że czujemy się zjednoczeni w różnorodności i w tę różnorodność bogaci. Jesteśmy optymistami - powiedział o rozszerzeniu Koalicji Europejskiej lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Koalicja Europejska coraz większa. Barbara Nowacka: "Różnimy się, ale łączy nas wiara w Polskę"

Koalicja Europejska została wzmocniona przez siedem organizacji: Inicjatywę Polska, Unię Europejskich Demokratów, Inicjatywę Feministyczna, Komitet Obrony Demokracji, Wolność i Równość, Wolne Sądy i Socjaldemokrację Polską. Ich liderzy zabrali głos podczas dzisiejszej konferencji

- Partie i organizacje które dzisiaj tworzą Koalicję Europejską, od lat, od trzech i pół roku ze sobą współpracują, w różnych formach. Razem byliśmy na Czarnych Protestach bardzo często, razem protestowaliśmy w obronie wolnych sądów, razem walczyliśmy o sprawiedliwość w Trybunale Konstytucyjnym, o prawa człowieka, o prawa osób z niepełnosprawnościami. Dzisiaj jesteśmy tutaj, żeby powiedzieć, że głęboko wierzymy, że zwyciężymy i czekamy na ten dzień, kiedy poczujemy smak nadziei - powiedziała Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska, podkreślając, że członkowie Koalicji Europejskiej różnią się, ale łączy ich "wiara w Polskę, Polskę w Unii Europejskiej, w Polskę silną".

Przypomnijmy, że do dzisiaj Koalicję Europejską tworzyły Platforma Obywatelska, Nowoczesna, PSL, SLD oraz Zieloni. Dołączenie kolejnych organizacji i stowarzyszeń do Koalicji Europejskiej nie będzie miało wpływu na kształt list kandydatów KE do Parlamentu Europejskiego. Możliwe jednak, że nowi sojusznicy będą współtworzyć listy wyborcze Koalicji Europejskiej podczas jesiennych wyborów do parlamentu krajowego. 

Zobacz wideo
Więcej o: