Komentarze (67)
Szef Greenpeace po proteście: Grzegorz Schetyna nie rozumie powagi sytuacji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • adellante12

  Oceniono 9 razy 1

  Greepeace to ekoterrorystyczna organizacja realizująca konkretne ataki i na konkretne sektory w danych państwach. Nie mają nic wspólnego z ekologią tajne są ich źródła finansowania, cele i mocodawcy. Polska bez węgla natomiast węgiel u Niemców już jest super i tam może być? To niech piszą prawdę że " Polska bez własnego węgla 2030 "

 • krzycho-60

  Oceniono 1 raz 1

  Akurat tu Schetyna mógłby zbić kapitał, bo suweren nie lubi kopidołów. Deklaracja likwidacji kopalń spotkałaby się ze zrozumieniem.

 • simr1979

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Greenpeace tworzy już koalicję z Biedroniem?

 • smileykkk

  Oceniono 4 razy 0

  z wegla mozna produkowac paliwa np wodor albo paliwa plynne. drogo ale mozna mniej importowac wiec i gornicy beda miec co robic. bedzie ekologiczniej.... od dawna technologia ma zastosowanie zalezy ile tego wegla i gdzie. niech pomysla specjalisci... albo ekolodzy. alternatywa musi sie znalezc bo jak sie komus wydaje ze caly przemysl sie spakuje i wyjedzie na roboty do niemiec to sie wam pomylilo cos.

 • iremus

  Oceniono 10 razy 0

  No cóż tępy młot nigdy nie przeistoczy się w gołębicę.....

 • laborantkolaborant

  Oceniono 3 razy -1

  Od dawna się slyszy, że Grinpic to agentura Gazpromu.

 • bart5554

  Oceniono 5 razy -1

  Szef Greenpace opowiada bzdury. Ta organizacja lewituje.. Co z technologią podziemnego zgazowywania węgla??? Trzeba wykorzystać to energetyczne bogactwo, które kryje się w polskiej ziemi.

  ==

  Aktywiści Greenpeace rozwiesili dziś na siedzibach najważniejszych polskich partii politycznych antywęglowe bannery, nawołujące do pełnej dekarbonizacji Polski do 2030 roku. Niestety, hasło to jest nie tylko nierealne, ale też odwraca ono uwagę od tych spraw związanych z ochroną klimatu, w których działania polskiego rządu mogłyby przynieść realne efekty.

  „Polska bez węgla 2030” - takie hasło widnieje na ogromnych czarnych bannerach, które rozwiesili dziś na siedzibie Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej aktywiści Greenpeace. Według nich, protest dotyczy ignorowania kryzysu klimatycznego przez polskie partie polityczne.

  Jednakże promowane przez Greenpeace hasło dotyczące pełnej dekarbonizacji w ciągu zaledwie 11 lat jest nie tylko nierealne, ale także odrywa ono uwagę od tych płaszczyzn związanych z ochroną klimatu, gdzie Polska jest w stanie działać skutecznie.

  Przede wszystkim, warto zauważyć, że w Polsce cały czas 80% prądu generowane jest z węgla brunatnego i kamiennego. Węgiel jest zatem dominantą krajowego miksu energetycznego. W ciągu zaledwie 11 lat nie jest możliwe wyparcie tego surowca z gospodarki. Nie ma na to realnych możliwości technicznych - nie można bowiem zastąpić go tak szybko odnawialnymi źródłami energii (są niestabilne), elektrowniami gazowymi (wymagają kolosalnych ilości gazu) ani energetyką jądrową (nie można zbudować dostatecznych mocy w tak krótkim terminie). Nawet Niemcy, które w dekarbonizację zainwestowały już setki miliardów euro i które pozyskują z paliwa węglowego 35% swej energii elektrycznej, ustaliły datę wyjścia z tego surowca dopiero na 2038 rok. Węgiel pozostanie w polskim miksie jeszcze przez lata, choć oczywiście stopniowe zmniejszanie jego udziału w energetyce jest wskazane.

  www.energetyka24.com/gornictwo/greenpeace-rozwiesza-antyweglowe-bannery-i-wylewa-klimatyczne-dziecko-z-kapiela-komentarz

 • starystormy

  Oceniono 5 razy -1

  Schetyna ogolnie nie rozumie. Jakby rozumial cokolwiek po za walka o koryto o juz dawno by sie schowal i oddal miejsce mlodszym, madrzejszym i nieskompromitowanym

 • dorotabgd

  Oceniono 2 razy -2

  Grzesiu o bardzo małym rozumku.

 • Orry Main

  Oceniono 8 razy -2

  A czy Schetyna kiedykolwiek imcokolwiek zrozumiał? Platforma nie dopisała dekarbonizacji do programu wyborczego bo takiego nie ma i nie będzie

 • sacc77

  Oceniono 16 razy -2

  1. Schetyna nie rozumie nie tylko tego - Schetyna tak naprawdę w swej dążności do manipulowania w tle nie rozumie, że jego czas się tak naprawdę skończył zanim się rozpoczął.

  2. Greenpeace jest to banda oszustów BAAAARDZO ODPORNA na merytoryczną, rzeczową dyskusję o rzeczywistych problemach ochrony środowiska, banda która woli operować na poziomie chwytliwych ale tylko haseł...

 • e2rdy

  Oceniono 11 razy -3

  Schetyna oszukuje każdego - przykładem LGBTowcy którym 5 raz obiecuje związki partnerskie. W czasach gdy cały cywilizowany swiat ma małżeństwa jednoplciowe.

 • tomek_pb2

  Oceniono 17 razy -5

  Z tego globalnego ocipienia , śnieg mi spadł w połowie maja na ogródek i czereśnie chyba szlag trafi. W czasach zimnej wojny ostatni w sezonie śnieg zdarzał się raz na ruski rok, na defiladzie w Moskwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX