Schetyna ucieszył się, że odwiedził go Greenpeace. "Niestety, nie rozumie powagi sytuacji"

Greenpeace przykrył siedziby PO i PiS wielkimi, czarnymi transparentami z napisem "Polska bez węgla 2030". Grzegorz Schetyna nazwał odpowiedzialnych za to aktywistów "sympatycznymi gośćmi", z którymi "łączy go wspólny cel". Chyba nie takiej odpowiedzi szefa organizacji się spodziewał.
Zobacz wideo

We wtorek rano w dwóch miejscach w Warszawie aktywiści Greenpeace weszli na dachy budynków, w których mieszczą się siedziby Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiesili ogromne, czarne transparenty z napisem "Polska bez węgla 2030", zakrywające fasady biur PiS i PO. Jak opisują działacze, to protest wobec braku jasnych propozycji tych ugrupowań ws. kwestii ochrony klimatu i dekarbonizacji. Całe stanowisko organizacji dostępne jest na stronach Greenpeace.

Greenpeace: PO wciąż nie wpisała dekarbonizacji w program wyborczy

Do protestu aktywistów odniósł się na Twitterze Grzegorz Schetyna. - Mamy na Wiejskiej w Warszawie niespodziewanych, ale sympatycznych gości - napisał przewrotnie przewodniczący PO, po czym dodał: - Łączy nas wspólny cel: czyste powietrze dla Polek i Polaków.

Na wpis Schetyny zareagował Bohdan Pękacki, dyrektor Greenpeace Polska.

Niestety, Grzegorz Schetyna nie rozumie powagi sytuacji. Jeszcze sporo nauki przed nim. Nie chodzi o czyste powietrze (choć by się przydało), a o to, że mierzymy się z kryzysem klimatycznym i trzeba się pilnie brać do walki z nim

- napisał aktywista na Twitterze.

Wcześniej działacze Greenpeace napisali na Twitterze, że "mimo że mamy 11 lat żeby zapobiec katastrofie klimatycznej" i "Polska musi odejść od węgla do 2030 roku" to "największa partia opozycyjna Platforma Obywatelska wciąż nie wpisała dekarbonizacji w program wyborczy".

Tymczasem "sympatyczni goście" byli ściągani z budynku PO przez służby.

Jeśli chcesz działać na rzecz klimatu, ale nie wiesz od czego zacząć lub jak to zrobić, możesz wesprzeć Greenpeace, które w Polsce prowadzi szereg działań na rzecz rozwoju czystych źródeł energii i sukcesywnie walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność tych działań. Możesz jej dokonać pod tym linkiem >>

Więcej o: