"Tylko nie mów nikomu". Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Sekielskiego

Krzysztof Szczerski ocenił, że Kościół może stać się silniejszy, jeżeli udowodni społeczeństwu, że potrafi się oczyścić z zarzutów pedofilii. Szef gabinetu prezydenta przyznał też, że Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Tomasza Sekielskiego.
Zobacz wideo

Szef gabinetu prezydenta był gościem "Porannej rozmowy RMF FM". Jednym z tematów, na jakie rozmawiał z gospodarzem programu Robertem Mazurkiem, był dokument "Tylko nie mów nikomu". Krzysztof Szczerski przyznał, że nie widział filmu Sekielskiego, ale prezydent Andrzej Duda go obejrzał.

Krzysztof Szczerski: Prezydent Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Sekielskiego

- Reagował bardzo emocjonalnie, był wstrząśnięty tym filmem. Też wezwał i to jest chyba ważne, bo mówimy przede wszystkim o problemie, a nie o filmie, żeby to zło pedofilii wypalać gorącym żelazem wszędzie, gdzie ono występuje i przede wszystkim rozmawiać z dziećmi, pilnować dzieci i mieć jak najlepszy kontakt ze swoimi dziećmi, dlatego że one i ich zachowania mogą nam zdradzić sytuacje niebezpieczną, gdziekolwiek są, bo przecież to dotyczy bardzo różnych środowisk - powiedział Krzysztof Szczerski, mówiąc o reakcji Andrzeja Dudy na film Tomasza Sekielskiego.

Zapytany, czy prezydent zajmie się problemem pedofilii w Kościele, Szczerski podkreślił, że państwo powinno wprowadzić zasadę zero tolerancji dla pedofilii we wszystkich środowiskach, w których ona występuje. Zaznaczył także, że prawo powinno być zaostrzone, a "zadaniem każdego środowiska, w tym Kościoła, jest całkowite oczyszczenie się z podejrzeń". Szef gabinetu prezydenta podkreślił również, że Kościół może wyjść silniejszy z tej sytuacji, "jeśli będzie w stanie udowodnić społeczeństwu, że będzie pierwszą dużą grupą społeczną w Polsce, która oczyści się z pedofilii" i że wierzy w to, że biskupi będą w stanie stanąć na wysokości tego zadania.

Andrzej Duda po seansie filmu Sekielskiego: "Z pedofilią musimy walczyć wszędzie"

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. filmu "Tylko nie mów nikomu" na Twitterze. We wpisie opublikowanym 13 maja ocenił, że film robi wrażenie i zaapelował do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi. "Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie" - czytamy we wpisie prezydenta.

Więcej o: