Wojskową CASĄ latało 20 członków rządu, rekordzistką Beata Szydło. "Wykaz klientów MON-TAXI"

Od stycznia 2016 do 4 kwietnia 2019 roku Beata Szydło odbyła 70 podróży CASĄ C-295M. Wszyscy członkowie rządu korzystali z wojskowego samolotu ponad 150 razy, wyliczenia te nie obejmują jednak lotów szefa MON. Jedna godzina lotu CASĄ to ponad 20 tys. zł.

O lotach wojskowymi samolotami CASA pisaliśmy już w 2017 roku. Wówczas informowaliśmy, że szef MON Antoni Macierewicz wydał na loty ponad 4 mln zł, Mateusz Morawiecki niemal milion, a Beata Szydło 2,5 mln zł. Koszt jednej godziny lotu samolotu CASA C-295M to szacunkowo ok. 21 500 zł.

Poseł Krzysztof Brejza zawnioskował do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o podanie wykazu lotów ministrów. Po miesiącu otrzymał odpowiedź i upublicznił informacje KPRM. Z pisma dowiadujemy się, że od 1 stycznia 2016 roku do 4 kwietnia br. Mateusz Morawiecki odbył 45 lotów wojskowym samolotem, ale rekordzistką okazała się Beata Szydło, która w tym okresie odbyła aż 70 lotów.

CASĄ latali też inni ministrowie. Po 4 loty odbyli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, sekretarz stanu w KPRM Jacek Sasin i szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Po 3 loty - minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, sekretarz stanu w MSZ Konrad Szymański i szef KPRM Michał Dworczyk. Dwa loty odbyła szefowa gabinetu politycznego premiera Elżbieta Witek.

Po jednym locie odbyli zaś: pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Adam Lipiński, szefowa KPRM Beata Kempa, sekretarz stanu w KPRM Anna Anders, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister energii Krzysztof Tchórzewski, szef MSWiA Mariusz Błaszczak i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podała, że nie dysponuje informacjami odnoście korzystania z samolotu przez ministra obrony narodowej lub innych ministrów, którzy ewentualnie wnioskowali o możliwość realizacji takiego lotu bezpośrednio u szefa MON. W okresie, który wzięto pod uwagę, Mariusz Błaszczak pełnił funkcję szefa MSWiA, a później szefa MON. Jeden lot, który uwzględniono, dotyczy więc okresu wykonywania tej pierwszej funkcji.

Więcej o:
Komentarze (191)
Wojskową CASĄ latało 20 członków rządu, rekordzistką Beata Szydło. "Wykaz klientów MON-TAXI"
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 97 razy 95

  Szydło odbyła 70 podróży wojskową Casą? 1 godzina lotu 20 tysięcy zł?
  Ile by można za to kupić ośmiorniczek? Może jakiś wyborca PiS pomógłby policzyć ile pieniędzy podatników przepuściła ta bezczelna kobieta...

 • marc.pl

  Oceniono 70 razy 68

  Szydło wozi się jak królowa angielska z wielką pompą i luksusem za niezliczone miliony złotych samolotem i limuzynami - sąsiadom w gminie Brzeszcze szczęki opadają z wrażenia i zazdrości gdy kolumna opancerzonych limuzyn z pisowską królową mknie przez wieś.

 • pdppdp

  Oceniono 64 razy 64

  Chytra baba z Brzeszcz zrozumiała, że poruszanie się po lądzie w limuzynach SOP-u jest cokolwiek niebezpieczne. Przesiadła się do CASY. Teraz będzie mogła testować Boeinga.

 • marc.pl

  Oceniono 48 razy 46

  Co się z tą naszą Polską dzieje, bizancjum i rozpasanie władzy większe jak za naszą wschodnią granicą - wyborcy PiS co wy macie w tych swoich głowach?

 • tom_aszek

  Oceniono 45 razy 45

  "szef MON Antoni Macierewicz wydał na loty ponad 4 mln zł, Mateusz Morawiecki niemal milion, a Beata Szydło 2,5 mln zł."

  Autor artykułu chyba się "psejęzycył": to na pewno ONI wydali te pieniądze? Z własnych prywatnych portfeli?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 41 razy 41

  Bo się NALEŻAŁO. Zamknąć zdradzieckie mordy, drugi sorcie. I wy elementy animalne też morda w kubeł.

 • norman67

  Oceniono 36 razy 36

  Oddaj CASĘ, stara babo!

 • brutalnaprawda

  Oceniono 35 razy 35

  Ciebie babolu broszka nie ugniata ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX