Robert Biedroń i Jerzy Owsiak apelują do Jacka Kurskiego o emisję "Tylko nie mów nikomu" w TVP

Głośny film braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu" wywołał lawinę komentarzy. Jednym z nich jest wypowiedź lidera Wiosny. Robert Biedroń zażądał od Jacka Kurskiego, aby film Sekielskich został wyemitowany w telewizji publicznej. Podobną prośbę do prezesa TVP wystosował Jerzy Owsiak.
Zobacz wideo

Na warszawskiej konferencji Wiosny w sprawie pedofilii wśród duchownych Robert Biedroń powiedział, że nadszedł "sądny dzień", w którym "musimy wyspowiadać grzeszny Kościół" i przywołał słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że "przez 30 lat państwo było silne wobec słabych, a słabe wobec silnych". 

Pedofilia w Kościele. Robert Biedroń chce emisji "Tylko nie mów nikomu" na antenie TVP1

Konferencja Wiosny została zwołana z uwagi na głośny film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich. W jej trakcie Robert Biedroń zaapelował do prezesa TVP Jacka Kurskiego, aby film ten został wyemitowany w telewizji publicznej. Zaznaczył, że telewizja publiczna powinna  przedstawiać najważniejsze problemy społeczne, "a takim jest pedofilia w Kościele". Zauważył również, że w ciągu kilkudziesięciu godzin film "Tylko nie mów nikomu" został obejrzany przez kilka milionów widzów i został stworzony dzięki datkom zwykłych ludzi. 

Partia Wiosna utworzyła na Facebooku wydarzenie pt. "Żądamy emisji <<Tylko nie mów nikomu>> w TVP". W jego opisie czytamy, że partia Roberta Biedronia chce, aby film Sekielskich ukazał się w TVP1 o godzinie 20:00 w sobotę, a więc w czasie największej oglądalności. "Sprawa jest zbyt poważna, aby media publiczne milczały" - piszą organizatorzy wydarzenia.

"Tylko nie mów nikomu". Jerzy Owsiak napisał list do prezesa TVP

Podobny apel do Jacka Kurskiego wystosował Jerzy Owsiak. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na Facebooku, ale też wysłał ją w formie listu do szefa TVP. 

"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej" - napisał Jerzy Owsiak w liście  do Jacka Kurskiego. 

Więcej o: