MSZ: wizyta delegacji izraelskiej w Warszawie odwołana

"MSZ pragnie zdementować, że 13 maja złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen -Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej" - podało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Zobacz wideo

O wizycie delegacji z Izraela pisaliśmy w niedzielę, po tym, jak informację o niej podał izraelski Kanał 13. W reakcji na informacje pojawiające się w mediach, polskie MSZ ogłosiło, że do spotkania polsko-izraelskiego nie dojdzie. 

"W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników" - czytamy w komunikacie MSZ. 

Sprawa restytucji mienia tematem kampanii

Premier Mateusz Morawiecki już przed tygodniem zapowiedział, że rząd PiS "nie pozwoli" na roszczenia "jakiejkolwiek strony". Z kolei szef partii Jarosław Kaczyński przekonywał, że "to nam należy zapłacić", a "Polska nie ma żadnych zobowiązań". Sprawa restytucji mienia stała się także tematem kampanii polskiej skrajnej prawicy.