Morawiecki na spotkaniu w Ozorkowie mówił o pedofilii. "Nie będziemy tolerowali żadnych patologii"

- Nie ma żadnej taryfy ulgowej, niezależnie od tego, czy kościół, czy szkoła, czy jakiekolwiek jednostki kultury - mówił Mateusz Morawiecki o problemie pedofilii. Politycy PiS nie wymieniają tytułu filmu "Tylko nie mów nikomu", ale temat wykorzystywania dzieci przez duchownych nie pojawia się przypadkowo.
Zobacz wideo

Podczas konwencji regionalnej PiS w Szczecinie Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego środowisko "nigdy patologii, także w sferze Kościoła, nie tolerowało i nie będzie tolerować". Prezes PiS mówił, że jego partia jest "atakowana w sposób wyjątkowo nieuczciwy i bezecny przez ich przeciwników z powodu pewnego rodzaju wydarzeń, które faktycznie miały miejsce w Kościele". Jednocześnie zapowiedział zmiany w Kodeksie karnym. - Nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być możne nawet do 30 lat wiezienia. I to dla wszystkich, niezależnie od tego, jakie funkcje społeczne pełnią. A szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone, także księża - grzmiał z mównicy.

Politycy przerzucają się odpowiedzialnością za bezkarność pedofilów. Grzegorz Schetyna mówił, że politycy PiS "rozpięli parasol ochronny nad chuliganami, nad nacjonalistami i - co najbardziej haniebne - nad pedofilami". Z kolei Kaczyński twierdził, że to PO "osłaniała" Romana Polańskiego i opowiadała się przeciwko wprowadzeniu rejestru pedofilów.

Mateusz Morawiecki: Żadnych patologii

Do sprawy nawiązał również premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ozorkowa. Zadeklarował, że PiS nie będzie tolerowało "żadnych patologii". - Nie ma żadnej taryfy ulgowej, niezależnie od tego, czy kościół, czy szkoła, czy jakiekolwiek jednostki kultury, czy gdziekolwiek są opiekunowie dzieci. Oni powinni szczególnie ponosić kary za swoje niecne zachowanie - cytuje Morawieckiego Onet.pl za Polską Agencją Prasową. Premier dodał, że nie "pedofilii i tego typu zachowań" nie można tolerować "w ani najmniejszym milimetrze".

Brudziński o słowach Schetyny: Wyjątkowo paskudne

Również szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na Twitterze, że "wszystkie przypadki pedofilii, bez względu na to czy dotyczą znanego reżysera czy księży, muszą być bezwzględnie wyjaśnione przez organy ścigania a osoby winne skazane". Stwierdził również, że Schetyna "na potrzeby walki politycznej sugeruje brak zaangażowania policji w walkę z przestępczością, w tym z wyjątkowo ohydną, tj. pedofilią". Słowa Schetyny nazwał "czymś wyjątkowo paskudnym" i złożył "wyrazy ubolewania i przeprosin wobec policjantów za te wstrętne polityczne tyrady".

Więcej o:
Komentarze (310)
Morawiecki na spotkaniu w Ozorkowie mówił o pedofilii. "Nie będziemy tolerowali żadnych patologii"
Zaloguj się
 • pepe310

  Oceniono 87 razy 75

  taaaa
  a czyj rząd w ogólnodostępnym rejestrze skazanych za pedofilię NIE UMIEŚCIŁ żadnego księdza? rząd ufoludków?

 • elenem

  Oceniono 56 razy 46

  Jedno mówicie a drugie robicie... towarzyszu.
  Czyżby element kampanii wyborczej?

 • pedro.666

  Oceniono 48 razy 36

  Nie będziemy tolerować patologii! Pomożemy przenosić zboków do innych parafii!

 • johang28

  Oceniono 43 razy 35

  Facet, jesteś niewiarygodny, jak i cały pis, gdy kilka dni temu mówili na temat pedofilii w kościele, to cały pislam mówił o ataku na polski kościół. PiS to partia , która broni pedofilów, kiboli faszystów i komunistów, w większości to pseudo-katolicy. Normalni ludzie nie dają się nabrać na wasz fałsz, tylko ciemnym ludem, czyli tępym elektoratem pisowskim możecie manipulować.

 • jxl82

  Oceniono 40 razy 30

  Taki obrońca dzieci, a w jego szeregach "błyszczy" niejaki prokurator Piotrkowski, znany orędownik ciumkania.

 • wicipinski

  Oceniono 33 razy 27

  Powiedz to swojemu koledze towarzyszowi posłowi Piotrowiczowi. To wasz rząd flirtuje z belzebubami w sutannach. Daje im kasę, przywileje i ochronę. Parasol nad naziolami i szarpanie działaczki o 6 rano. Jesteś małym, nędznym hipokrytą panie Morawiecki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX